درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

مدرسه الاحمدیه دبی

مدرسه الاحمدیه دبی

مدرسه الاحمدیه شما را به زمان قدیم اوایل قرن بیستم  برمی گرداند. این مدرسه یکی از مدرسه های نیم منظم دبی به شمار می آمد. این مدرسه با مدیریت شیخ احمد ابن دلموک در سال ۱۹۱۲ پایه گذاری شد. او یکی از تجار  برجسته خلیج فارس بود.

این مدرسه تعدادی از دانشمندان و عالمان در همسایگی عرب را به خود جذب کرد. آموزش و تدریس در این مکان  تا سال ۱۹۵۸ ادامه داشت تا زمانی که حکومت دبی تصمیم گرفت در سال ۱۹۹۵، این مدرسه را تبدیل به موزه کند. مدرسه احمدیه   فرصت کشف پیشرفت های آموزشی دبی، زندگی در شهر دبی و تحصیل در زمان قدیم  را برای بازدید کنندگان فراهم می کند.

بازدید کنندگان تور دبی، قادر به تجربه تحصیل در زمان قدیم دبی   که در قسمت های مختلف مدرسه  مانند کلاس های داخلی و خارجی، راهرو ها، حیاط و غیره برگزار می شد را ببینند. همچنین بازدیدکنندگان می توانند نحوه آموزش آن زمان را نیز به چشم ببینند. همچنین طراحی کلاس های قدیمی، ابزار های آموزشی و تفریحی، ابزار های مخصوص برای نوشتن و موضوعاتی که به دانش آموزان درس داده می شد، مدارک و جوایز گرفته شده،   همه و همه در مدرسه موجود و در معرض دید است.

همچنین زندگینامه مختصری از بنیانگذار مدرسه وجود دارد. علاوه بر این نام معلمان و دانش آموزان برجسته این مدرسه نیز در آنجا دیده می شود. از دانش آموزانی که بعد ها قانونگذار  شهر شدند می توان به شیخ سعید ابن المکتوم، شیخ رشید ابن المکتوم، شیخ هندان ابن رشید المکتوم، و غیره اشاره کرد. با بازدید از این مدرسه علاقه و یادگیری و همچنین علم جامعه سنتی دبی را میابید.

همچنین بازدید از این مکان تاریخی به شما بازتابی از گسترش همکاری و ارتباط میان جامعه با سایر جوامع و همچنین از خود گذشتگی استادان نسل اول که خانه های خود را ترک کرده و به دبی آمدند تا به دانش آموزان علم بیاموزند، را نشان می دهد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz