درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

مراسم روز عروسی در امریکا

مراسم روز عروسی در امریکا

بیشتر جشن های عروسی در ایالت متحده به طور سنتی از نوع "عروسی سفید" که در واقع از رنگ سفید لباس عروس الهام گرفته می شود برگزار می شود. مراسم عروسی در آداب و رسوم مختلف، متفاوت برگزار می شود اما یک سری مسائل مشترک است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:
قبل از مراسم عروسی میزبانان به طور معمول یک یا دو ماه قبل، برای مهمانان خود دعوتنامه ارسال می کنند. این دعوتنامه در نهایت رسمی بودن با دست نوشته می شود تا اهمیت و شخصی بودن مراسم را نشان دهد.
در امریکا رسمی وجود دارد به نام”Something old, something new, something borrowed, something blue” که به این معنی است که عروس هنگام عقد یک چیز کهنه، یک چیز نو، یک چیز به امانت و یک چیز به رنگ آبی به تن می کند و این را خوش یمن می دانند.
در هنگام خواندن خطبه عقد عروس و داماد به یکدیگر نگاه می کنند و وعده هایی را به هم می دهند. این وعده ها را یا عاقد می خواند و زوجین تکرار می کنند و یا زوجین آن را حفظ می کنند و یا از روی متن از قبل نوشته شده می خوانند.
قبل از صرف غذا، اصولا ساقدوشان عروس و داماد در مورد آن ها صحبت می کنند و پس از آن میهمانان بر اساس شماره میز که قبلا برای آن ها تعیین شده است به صرف شام دعوت می شوند و از آن ها پذیرایی می شود. سر میزها برای میهمانان گاهی از طرف عروس و داماد هدیه ای به رسم یادگاری قرار داده می شود.
تمامی هزینه های شام بر عهده خانواده داماد و هزینه عروسی بر عهده خانواده عروس می باشد اما دادن جهیزیه از طرف خانواده عروس رسم نیست.
در رسوم امریکایی، داماد تا قبل از مراسم نباید عروس را با لباس عروسی ببیند و این خوش یمن نیست. قبل از روز عروسی نیز، عروس و داماد برای خود ساقدوش انتخاب می کنند و اصولا ساقدوش ها لباس های یک دستی به تن می کنند.
دادن هدیه از طرف میهمانان انتخابی است اگرچه بسیاری از میهمانان تلاش می کنند حداقل یک هدیه به عنوان یادگاری به عروس و داماد  بدهند.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

ترتیب :   جدیدترین | قدیمی ترین | دارای بیشترین آرا
شهناز میرزایی
میهمان
شهناز میرزایی
تیر ۲۱, ۱۳۹۵ ۱۹:۰۵

سلام من با اقای که امریکا زندگی میکنه ایالت میشیگان وایشان به راحتی ایران رفت وامد میکنه ام ما قصد مان این است که راهی سریعتر برای وارد شدن بنده به امریکا هستیم سوالم اینه چه راهی شما بیشنهاد میکنید ؟ وایا ما دونفر میتوانیم به انکارا سفرکنیم وانجا ازدواجمان راثبت کنیم ؟ایاکارمان راحترخواهد شد؟

wpDiscuz