درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

مساجد دبی

مساجد دبی

همانطور که می دانید با وجود بافت مدرن شهر دبی، هنوز حضور مساجد با شکوه  با صدای طنین انداز اذان شنیده می شود. با شنیدن این صدا می توان فهمید که فرهنگ و بنیان این شهر، هنوز بر پایه اسلام استوار است.

مسجد جمیرا

مساجد زیادی در دبی وجود دارند که یکی از آن ها مسجد جمیرا می باشد. این مسجد زیبا، نمونه ی بارز از معماری اسلامی می باشد که از سنگ ساخته شده است. حتما باید این مسجد زیبا را در شب بنگرید زیرا چراغ ها، مناره و عظمت  را که شکوه و جلال مسجد را صد چندان کرده است را در آن زمان درک می کنید.

مسجد بزرگ دبی

در نزدیکی دربار رهبر و همچنین خور دبی، مسجدی واقع شده است که از زیبایی آن هیچ نمی توان گفت. این مسجد وصف نشدنی در سال ۱۹۹۸ بازسازی شده است و ارتفاع آن حدودا ۷۰ متر می باشد. همچنین ۴۵ گنبد کوچک به اضافه ۹ عدد دیگر قاب عکس های شیشه ای لکه دار بزرگ، آن را تبدیل به یک مشخصه متفاوت و همچنین یک مکان مهم مقدس می کند.

مسجد آبی

مهم ترین مسجد دبی که در منطقه الصفا واقع شده است، حدودا ۲۰۰۰ نمازگزار را در خود جای می دهد. این مسجد در جولای ۲۰۱۱ تاسیس شد و مکانی برای مسلمانان جهت عبادت و مسافران تور دبی گشت.

 مسجد جامع شیخ زاید

مسجد جامع شیخ زاید بن سلطان آل نهیان مسجدی در شیخ زاید دبی قرار دارد. این مسجد سومین مسجد بزرگ جهان پس از مسجد الحرام و مسجد النبی می باشد به همین دلیل موجب شده که یکی از جاذبه های گردشگری دبی به شمار آید و جزو افتخارات امارات متحده عربی شود. همچنین  آرامگاه شیخ زاید در شمال این مسجد واقع شده است. کمی که در مسجد قدم بزنید، می توانید آیات نوشته شده از قرآن مجید را روی دیوار های آنجا ببینید. این مسجد شامل ۵۷ گنبد بوده که هر کدام با اندازه متفاوت ساخته شده اند. خوب است بدانید که گنبد مسجد شیخ زاید یکی از بزرگترین گنبدهای موجود در جهان شناخته شد.


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz