درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

مسجد کبود و موزه سرگی ارمنستان

مسجد کبود و موزه سرگی ارمنستان

مسجد کبود

مسجد کبود ارمنستان در قرن ۱۸ میلادی در ایروان توسط مسلمانان شیعه در عصر افشاریه ساخته شد. در طول دوران کمونیستی این مسجد از ارائه خدمات مذهبی منع شد و به عنوان میزبان برگزاری مراسم موزه تاریخ ایروان شروع به فعالیت کرد. پس از استقلال ارمنستان، این مسجد با حمایت مالی بنیاد مستضعفان مورد بازسازی قرار گرفت و هم اکنون در حال فعالیت به عنوان تنها مسجد در ایروان است.

معماری این بنا برگرفته از سبک مساجد ایرانی است و نمای ساختمان به شیوه مالوف با کاشی کاری های آبی و کبود تزئین شده و نام مسجد از همین کاشی ها می آید. فضای آرامشبخش مسجد هتل و موزه کوچکی که در آن قرار دارد به جذابیت های بازدید از این مکان افزوده است.

مسجد کبود در خیابان ماشتوتس در نزدیکی میدان جمهوری قرار دارد.

موزه سرگیی پاراجانوف

سرگِی پاراجانف یکی از شاخص ترین هنرمندان و فیلم سازان ارمنستان در دوره کمونیستی است. ساخت این موزه با نظارت خود پاراجانوف در سال ۱۹۸۸ آغاز شد اگرچه وقوع زلزله مهیبی در همان سال و مشکلات سیاسی اقتصادی در سال های بعد منجر به تاخیر در اتمام این پروژه شد تا سرانجام در سال ۱۹۹۱ و یک سال پس از مرگ پاراجانوف افتتاح شد.

در این مجموعه آثار زیادی از نقاشی ها، طرح ها، کلاژها، عکس ها و …. از پاراجانوف وجود دارد که به خوبی نشان دهنده فضای فکری این هنرمند است.

این موزه به تدریج و با برپایی نمایشگاه های هنری و پذیرایی از مهمانان شاخصی چون ویم وندرس کارگردان آمریکایی، پاِیلو کوییلو، اتم اگویان، ولادیمیر پوتین، انریکو آنتونیونی و …. جایگاه شاخصی در میان موزه های ارمنستان کسب کرد.

این موزه از روز چهارشنبه تا سه شنبه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۵:۰۰ بعداز ظهر برای بازدید عموم باز است.


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz