درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

مسکن در دانشگاه

مسکن در دانشگاه

یکی از موارد بسیار مهم قبل از شروع تحصیلات در ایالات متحده یافتن محلی برای زندگی است. این مورد یکی از بزرگترین مخارج شماست و بر تعدیلات فردی ودانشگاهی شما تاثیر می گذارد.

مسکن موقت

اگر قبل از نقل مکان به محل دائمی زندگی، به مقصد نهایی خود رسیدید باید شب را در جایی سپری کنید. گرانترین گزینه هتل ها و متل ها هستند، اما بعضی از متل های زنجیره ای ارزان قیمت، معقول به نظر می رسند. سایر گزینه ها شامل مهمانسرا جوانان، خانه های بین المللی و در بعضی دانشگاه ها مسکن دانشگاهی می باشد. برای کسب اطلاعات درمورد گزینه های مسکن شبانه با مشاور تحصیلی خود مشورت کنید.

مسکن در دانشگاه

“قبل از اینکه محل زندگی خودرا به مقصد ایالات متحده ترک کنم می دانستم که به عنوان یک دانشجوی سال اولی باید در خوابگاه دانشگاه در اتاق مشترک زندگی کنم. در ابتدا خیلی سخت بود که با فردی دیگر اتاق مشترک داشته باشم اما خیلی زود عادت کردیم. در آخر من وهم اتاقی ام دوستان خوبی شدیم.”

نقل قول از دانشجوی کارشناسی از سوئد.

تقریبا تمامی دانشکده ها ودانشگاه های ایالات متحده، به دانشجویان حق انتخاب زندگی در تالارهای اسکان یا خوابگاه ها (درمز نیز خوانده می شود) می دهند. این موارد اغلب ویژه دانشجویان مجرد است و نه برای زوج ها و خانواده ها، و در پردیس دانشگاه و یا نزدیک به آن قرار دارند.

خوابگاه ها مکان های فوق العاده ای برای ملاقات با دانشجویان ایالات متحده و ایجاد رابطه دوستی سریع است. اتاق های خوابگاه ها به لوازم اساسی مجهز و بسیاری از آنها دارای سلف سرویس نیز هستند.

در بعضی از خوابگاه ها ممکن است برای کسانی که بخواهند خود آشپزی کنند آشپز خانه وجود داشته باشد. در خوابگاه معمولا اتاق مشترکی برای تماشای تلویزیون، انجام بازی، و خیلی ساده با دوستان بودن، است. سرپرستان که اغلب “مشاوران مسکن مسئولان مسکن یا مدیران مسکن ناامیده می شوند غالبا در خوابگاه ها زندگی می کنند تا برامنیت، بهداشت نظارت داشته باشند واطمینان حاصل کنند که قوانین اجرا می شوند.

اغلب اوقات این مشاوران مسکن خود دانشجویان هستند که از سوی دانشگاه به کار گرفته شده اند .مشاور مسکن می تواند منبع خوبی از اطلاعات وکمک در طول سال تحصیلی باشد.

معمولا تقاضای زیادی برای فضای تالار اسکان وجود دارد، بنابراین هر چه سریع تر در خواست مسکن خود را ارائه دهید و هزینه های لازم را پرداخت نمایید.

در بعضی دانشکده ها و دانشگاه ها تقاضا برای خوابگاه چنان زیاد است که برای تعیین افراد جهت اعطاء مسکن یک بخت آزمایی برگزاری می شود. بعضی از مسکن های درون دانشگاه در روزهای تعطیل، هفتگی مرخصی، و دوره های تعطیلی، بسته هستند، اما ممکن است بعضی از آنها تمام مدت سال باز باشند.

اگر به مسکن درون دانشگاه در طول تعطیلات نیاز دارید حتما از قبل در مورد موجود بودن آنها جستجو کنید. همچنین با مشاور دانشجویان بین المللی در مورد امکان وجود گزینه های اسکان در منزل یا خارج از پردیس مشورت کنید.

بسیاری از اتاق های خوابگاه با یک یا چند دانشجومشترک است. بسیاری از دانشگاه ها ملزم می دارند که دانشجویان سال اول در اتاق مشترک ساکن شوند.

هم اتاقی شما فردی همجنس شماست که او را از قبل نمی شناسید. آماده باشید که با فردی زندگی کنید که ممکن است بسیار با شما متفاوت باشد. ترتیبات هم اتاقی ها با هم سازگاری نمی یابند. اگر در امور زندگی با هم اتاقی خود دچار مشکل هستید، با مشاوران مسکن و یا  مسئول مسکن در دانشگاه تماس بگیرید و موضوع را با او در میان بگذارید. در موارد بسیار بحرانی تغییر اتاق یا هم اتاقی وجود دارد.

بعضی از اتاق های خوابگاه ها دارای حمام و دستشویی مجزا نیستند، بلکه دارای حمام های عمومی مشترک هستند که برای خانم ها وآقایان مجزا است. در ایالات متحده حمام شامل توالت، دستشویی، وان و یا یک دوش می باشد.

عموما دانشجویان ساکن در خوابگاه باید از مجموعه ای قوانین پیروی کنند تا روال زندگی اجتماعی آنها بطور هموار تامین گردد. قوانینی برای کنترل سرو صدا، نظافت، تعداد مهمانان و سایر جنبه های زندگی وجود دارد. این قوانین ممکن است در ساختمان های مختلف متفاوت باشد تا به ذائقه دانشجویان مختلف پاسخ داده شود.

برای مثال بعضی خوابگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که به طور “شبانه روزی ساکت” باشند، و ویژه دانشجویانی است که سبک زندگی درس خوان تری را ترجیح می دهند، و این در است که ممکن است بعضی خوابگاه ها دارای قوانین محکم جهت کنترل سرو صدا نداشته باشند و ویژه دانشجویانی است که دارای سبک زندگی سر زنده تری هستند.

حتما قبل از نقل مکان به تالار اسکان از قوانین اطلاع یابید تا از هر گونه ناراحتی غیر ضروری یا سوء تفاهم جلوگیری گردد. نمونه هایی از مسکن درون دانشگاه عبارتند از :

سالن های مسکن مختلط : خوابگاه های مختلط، خانم ها وآقایان در یک ساختمان مشترک زندگی می کنند. دانشجویان دختر و پسر دارای اتاق های مشترک نیستند، بعضی مواقع در طبقه های متفاوت یا در سوئیت های جداگانه زندگی می کنند، که آپارتمان های کوچکی هستند که دارای چندین اتاق خواب، یک محل زندگی مشترک، و یا یک یا دو حمام هستند.

سالن های مسکن تک جنسی : این خوابگاه ویژه کسانی است که ترجیح می دهند در محیط های تمام پسر یا تمام دختر زندگی کنند. ممکن است که دانشگاه، محلی را جداگانه برای مسکن خانم ها و آقایان در نظر بگیرند، یا حداقل بخشی از ساختمان سکونت را برای این منظور تعیین کنند.

آپارتمان های دانشگاه : بعضی دانشگاه ها در پردیس آپارتمان هایی راه اندازی می کنند. تقاضا برای آپارتمان ها همواره زیاد است. معمولا اولویت با دانشجویان مقاطع بالا و متاهلین میباشد.

 مسکن انجمن های برادری و خواهری : انجمن های برادری (ویژه آقایان) وانجمن های خواهری (ویژه خانم ها) سازمان های اجتماعی ملی هستند که دارای گروه ها و یا شعبه های کوچکتر در دانشگاه های سراسر ایالات متحده هستند.

انجمن های برادری وخواهری به واسطه ی شهرت این گروه ها که احتمالا به خاطر برگذاری جلسات و فعالیت های اجتماعی است، همچنین حامی مالی فعالیت های بشر دوستانه هستند، و در پروژه های خدمات عمومی شرکت می کنند.

خانه های انجمن ها فوق ممکن است هم در داخل پردیس وهم خارج از آن قرار داشته باشند و زندگی در این خانه ها احتمالا محدود به دانشجویان مقاطع بالاتر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انجمن های برادری وخواهری، به دفترچه شماره یک بخش دوره کارشناسی مراجعه کنید.

مسکن دانشجویان متاهل : در بعضی دانشگاه ها آپارتمان ها یا خانه های خاص منحصرا تحت تملک دانشگاه است واز سوی انها برای دانشجویان متاهل و خانواده ها اداره می شود. این آپارتمان ها و خانه ها معمولا مبله هستند و تقاضا برای آنها بسیار بالا است. اگر متاهل هستید در مورد موجود بودن مسکن دانشجویان متاهل از قبل جستجو کنید.

شاد و سربلند باشید.

پیکاپ پاسپورتپیکاپ ویزا


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz