درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

مصاحبه شغلی در کانادا

مصاحبه شغلی در کانادا

مهاجران به کانادا اصولا بلافاصله بعد ازاخذ ویزای کانادا و ورود به کانادا به دنبال کار می گردند. پس از یافتن شغل مورد نظر خود از روش های مختلف که در پست های قبلی گفته شد باید برای مصاحبه به شرکت مربوطه مراجعه کنید.

مصاحبه شغلی بسیار مهم است و شما در این جلسه باید بتوانید کارفرما و فرد مصاحبه کننده را قانع نمایید که شما بهترین فرد برای موقعیت شغلی اعلام شده هستید. اصولا فرد مصاحبه کننده در مورد شغل قبلی ، تحصیلات و سابقه شما سوالاتی خواهد پرسید. اما هر شرکتی برای استخدام یک سری معیارهای خاص دارد که ممکن است بر اساس آنها سوالاتی از شما بپرسند.

اما نکاتی که باید برای شرکت در مصاحبه های شغلی کانادا رعایت کنید:

–          سر موقع به مصاحبه بروید. مردم در کانادا به کسانی که منظم هستند و برای وقتشان ارزش قائل می شوند احترام بیشتری می گذارند. سعی کنید حتی ۱۵ دقیقه زودتر در محل حاضر باشید.

–          لباس مناسب بپوشید. پوشش متقاضی کار در جلسه مصاحبه بسیار مهم است.شرایط محلی که در آنجا تقاضای کار دادید در نظر بگیرید و متناسب با آنجا لباس خود را انتخاب کنید.

–          قبل از ورود به اتاق مصاحبه حتما موبایل خود را خاموش کنید و یا در حالت سکوت قرار دهید. جواب دادن به موبایل و یا چک کردن پیام ها نوعی بی ادبی و نشان دهنده عدم تمرکز شما تلقی می شود.

–          قبل از رفتن به مصاحبه از خود این سوال را بپرسید که چرا من برای این شغل مناسب هستم؟ در این صورت به سوالات افراد مصاحبه کننده بهتر می توانید پاسخ دهید.

–          مدارک تحصیلی و شغلی خود را به همراه داشته باشید. سفارش نامه های شرکت های قبلی که شما برای آنها کار می کردید هم می تواند تاثیر خوبی بر افراد مصاحبه کننده داشته باشد.

–          بعد از مصاحبه می توانید با فرستادن یک ایمیل بابت تشکر از کارفرما، کار خود را نیز پیگیری کنید. اما این ارسال ایمیل یا تماس تلفنی نباید طوری تکرار شود که کارفرما آزرده خاطر شود و نظرش در مورد استخدام شما تغییر کند.

فراموش نکنید که برای یافتن شغل مناسب در کانادا ممکن است رقیبان زیادی داشته باشید. پس آرامش خود را حفظ کنید و با رعایت نکات بالا فقط  به موفقیت خود فکر کنید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz