درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

معبد گاردنی ارمنستان

معبد گاردنی ارمنستان

معبد گاردنی در ۳۲ کیلومتری ایروان در استان کوتایک و در جوار روستایی با همین نام قرار دارد. گاردنی یکی از معدود معابدی است که از دوران مهرپرستی که یک آئیین قدیمی ایرانی است برجای مانده و این معبد تنها نیایشگاه غیرمسیحی در ارمنستان پیش از میلاد مسیح به شمار می رود. این بنا در زمان ساسانیان و به دستور تیرداد دوم ساخته شد و مجموعه حمام هایی در بناهای کناری در طی سال های بعد به آن افزوده شد. نمای ساختمان این بنا با تاثیرپذیری از معماری یونانی طراحی شده است. این ساختمان پس از تغییر مذهب اکثر ارمنیان به مسیحیت به عنوان خانه تابستانی خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفت. پس از زلزله مهیب سال ۱۹۷۹ ساختمان آسیب زیادی به ساختمان این بنا وارد آمد. نوسازی از سال ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۵ به طول انجامید.

پرستشگاه‌های مهرپرستان مهرابه‌ها یعنی همان، در سراسر غرب آسیا و همچنین اروپا پراکنده اند. مهرپرستی یک دین باستانی ایرانی بود که از ایران به سوی غرب تا انگلستان نفوذ کرد. اکثر کلیساها و صومعه‌های ارمنستان بر روی بازمانده نیایشگاه‌های پیش از مسیحیت بنا شده است. تنها نیایشگاه غیرمسیحی بازمانده در ارمنستان نیایشگاه گارنی است. مهرابه گارنی در سال ۷۷ پس از زایش مسیح یعنی در دوره یونانی مآبی ساخته شده و تنها نیایشگاه یونانی مآب در ارمنستان امروزی است. نیایشگاه گارنی در سال ۱۶۷۹ بر اثر زمین لرزه ویران گشت و در دهه ۷۰ بازسازی شد.

 درمحدوده بنا شاهد یک حمام اختصاصی هستیم که مربوط به دختر خسرو پرویزکه خواهر تیرداد سوم می باشد که از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است که شامل حمام بخار و حوضچه های اب گرم و سرد می باشد . بخش جالب توجه این حمام کاشی کاری های کف حمام است که از پانزده رنگ طبیعی تشکیل شده است و ماهی های دریا نقاشی شده است. در این بخش نقش ها فیگور زن و مردی می باشد که نماد خدای اقیانوس است.

این معبد یکی از پربازدید ترین جاذبه های گردشگری در ارمنستان است.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz