درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

مقاطع تحصیلی در آمریکا

مقاطع تحصیلی در آمریکا

در این مطلب می خواهیم در رابطه با مقاطع تحصیلی در کشور امریکا صحبت کنیم. در کشور امریکا تحصیلات‌ ابتدایی‌ از سن شش‌ سالگی‌ شروع می‌شود و در مجموع‌ دوره‌ تحصیلات‌ ابتدایی‌ و دبیرستانی‌ دوازده‌ سال‌ طول می کشد‌ که‌ در پایان‌ این دوره به‌ دانش‌ آموزان‌ مدرک‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ یا High School Diplomaاهدا ‌می‌شود.

تحصیلات‌ تا پیش‌ دانشگاهی‌  

 در کشور امریکا تحصیلات‌ ابتدایی‌ از سن شش‌ سالگی‌ شروع می‌شود و در مجموع‌ دوره‌ تحصیلات‌ ابتدایی‌ و دبیرستانی‌ دوازده‌ سال‌ طول می کشد‌ که‌ در پایان‌ این دوره به‌ دانش‌ آموزان‌ مدرک‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ یا  High School Diplomaاهدا ‌می‌شود.

تحصیلات‌ دانشگاهی‌  

 در کشور امریکا ‌برای‌ ورود به‌ دانشگاه، داشتن‌ مدرک دیپلم‌ دبیرستان‌ یا High School Diploma الزامی‌ است، در ضمن‌ امتحان‌ عمومی‌‌ هر سال‌ از دارندگان‌ دیپلم‌ به‌ عمل‌ می‌آید که نتایج این آزمون جزو شرایط‌ ورود به‌ دانشگاه‌ است. البته‌ برای دانشجویان‌ خارجی‌ آزمون‌ زبان‌ انگلیسی‌TOEFL  گرفته می شود که باید نمره ی این آزمون هم بسیار مهم است. سیستم دانشگاه‌ها در امریکا به صورت متمرکز است و مدارک ‌را خودشان‌ صادر می‌کنند. نظام ‌آموزشی‌ در کلیه ‌مراکز آموزش‌ عالی‌ امریکا واحدی ‌است.

‌دوره‌های‌ تحصیلی در دانشگاه های آمریکا

۱- ‌ Associate Degree این دوره شامل‌ دو سال‌ تحصیل‌ بعد از اتمام دوره دیپلم‌ دبیرستان‌ از کالج‌های‌ دو ساله‌، یا پس‌ از گذراندن‌ دو سال‌ تحصیل‌ از یک‌ دوره‌ چهار ساله‌ دانشگاهی‌ است.

۲-  Bachelor این دوره شامل چهار سال‌ تحصیل است که ‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ می‌باشد.

۳-‌ Master  در این دوره باید دو سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ داشت. برای اینکه بتوان در این دوره ‌ وارد شد، داشتن مدرک‌ Bachelor و ارایه‌ نتایج‌ ورودی‌ مانندGRE ،شرط‌ معدل ‌و معرفی‌ استادان مربوطه ‌الزامی‌ است.

در اکثر دانشگاه ‌های امریکا، این ‌دوره ‌با ارایه ‌پایان‌نامه‌ علمی‌ همراه است. البته ‌گذراندن ‌این ‌دوره ‌با تعداد واحدهای بیشتر هم امکان پذیر است.

۴- ‌Engineer Degree و  Specialist  دریافت این‌ نوع‌ مدرک‌ به طور‌ مستقل‌ صورت می گیرد و پس از دریافت مدرک ‌ Masterدر بعضی ‌از رشته‌ها ارایه ‌می گردد.

۵- ‌ Doctor of Philosophy Ph.D برای‌ وارد شدن به‌ این‌ دوره‌ معمولا داشتن مدرک‌Master الزامی‌ است. در امریکا برای‌ دوره‌ Ph.D. دانشجو می بایست دروس‌ تعیین‌ شده، امتحان‌ جامع، پایان‌ نامه‌ تحصیلی‌ و دفاع‌ شفاهی‌ را با موفقیت‌ پشت سر بگذارد.

مدت زمان متوسط‌ در دوره‌ دکترا، در دانشگاه‌های‌ امریکا چهار سال‌ است. مدرک‌Ph.D.  گاهی‌ اوقات مستقیما‌ بعد ازدوره ی Bachelor و بدون‌ اینکه نیازی به گذراندن دوره ی‌Master  باشد، داده ‌می‌شود.

۶-‌ Doctor of Science – Doctor of Engineering – Doctor of Education – Doctor of Public Administration  این ها هم مدارک ‌دیگری‌ هستند که ‌از سمت دانشگاه‌های ‌امریکا صادر می ‌شوند.

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران – آنکارا

پیکاپ پاسپورت آمریکا – پیکاپ ویزا


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz