درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

مهاجرین کانادا

مهاجرین کانادا

در طول تاریخ این کشور، مهاجرت به کانادا بخش مهمی از برنامه توسعه جامعه کانادایی بوده است.

ساکنان بنیان‌گذار کشور کانادا

مردم بومی خانواده‌هایی بودند که پیش از ورود کاشفان، پیشگامان و مهاجران اروپایی در کشور کانادا زندگی می‌کردند. در اینجا سه گروه متفاوت وجود دارد:

  • ملل اولیه (گاهی اوقات سرخپوستان نامیده می‌شوند)
  • اسکیموهای اولیه
  • دورگه‌ها

کانادایی‌های فرانسوی فرزندان مهاجران فرانسوی هستند و شامل آکادیانزها، اهالی کبک و مردم جامعه کوچک فرانسوی زبان در سراسر کشور کانادا هستند.

  • آکادیانزها فرزندان مستعمره‌نشین‌های فرانسه بودند که ۴۰۰ سال پیش در جایی که اکنون منطقه اقیانوس اطلس است ساکن بودند.
  • اهالی کبک در کبک زندگی می‌کنند. اغلب آن‌ها فرزندان فرانسوی زبانان مهاجران فرانسوی هستند که از حدود سال‌های ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ سنت‌های تمدن فرانسه را با خود به کانادا آوردند. ساکنان کبک، این هویت، فرهنگ و زبان منحصربه‌فرد را حفظ کرده‌اند. در سال ۲۰۰۶، پارلمان کشور کانادا اینکه کبک به یک ملیت در داخل یک کانادای واحد شکل می‌دهد را به رسمیت شناخت. یک میلیون انگلیسی زبان انگلیسی تبار اهل کبک، بخش مهمی از جامعه کبک را شکل می‌دهند.

بیشتر انگلیسی کانادایی‌ها، فرزندان مهاجران و سربازان انگلیسی، ولزی، اسکاتلندی و ایرلندی هستند که از حدود قرن ۱۷ تا ۲۰ به کشور کانادا مهاجرت کردند.

اغلب کانادایی‌ها در کانادا متولد شده‌اند و از جمعیت بنیانگذاران اولیه هستند. هرچند در طول ۲۰۰ سال گذشته، بسیاری از تازه‌واردان به ساخت و دفاع از راه و رسم زندگی این کشور کمک کرده‌اند. امروزه، بسیاری از گروه‌های قومی و مذهبی به عنوان کانادایی‌های مغرور در صلح کار و زندگی می‌کنند. تا سال ۱۹۷۰، بسیاری از مهاجران کانادا از کشورهای اروپایی بودند. پس از آن سیل عظیمی از مهاجران از کشورهای آسیایی بودند. حدود ۲۰% از کانادایی‌ها در خارج از کشور کانادا متولد شدند. در تورنتو، بزرگترین شهر کانادا، این رقم بیش از ۴۵% است. مهاجران مانند شما، بخش ارزشمندی از جامعه چندملیتی کانادا هستند.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz