درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

موج سواری، اسکی و تفریح در بریتیش کلمبیا

موج سواری، اسکی و تفریح در بریتیش کلمبیا

موج های زمستانی توفینو در بریتیش کلمبیا

همه با شنیدن موج سواری به یاد سواحل غربی کانادا می افتند اما بسیاری از مردم نمی دانند که بریتیش کلمبیا جایگاه یکی از بزرگ ترین مراکز موج سواری ساحل غربی است. توفینو ترکیبی بی نقص از موج های بزرگ و دلربایی یک شهر کوچک را به شما می دهد. با کمی اصرار، ما را متعاقد کردند که وسط زمستان (بهترین زمان موج سواری به گفته محلی ها) داخل آب برویم اما خنکی آب اقیانوس بهتر از وان آب گرم و چشمه های آب گرم بود.

کاروانی تفریحی از آلبرتا تا ساسکاشوان

آماده همه چیز در این سفر بودیم. با خودرو کاروان فوق العاده نرم، از کلگری به راه افتادیم تا با گاومیش های صحرا همسفر شویم، با پلیس های واقعی سوار بر اسب دیدار کنیم، در میان ستون های صخره ای راه برویم و از وادی های سرخ رنگ بالا برویم. در طول راه، ما از میراث مردم بلک فوت دیدن کردیم، سوار کابین هواپیمای بمب افکن شدیم و در دو مزرعه کاری، حسابی گاوچرانی کردیم.

سفری در جنگل بارانی خرس بزرگ در بریتیش کلمبیا

خرس بزرگ بریتیش کلمبیا

جداشدن از دنیای بیرون و غرق شدن در طبیعت، ماموریت ما در سفری زمینی به داخل طبیعت وحشی مه آلود و باتلاقی جنگل بارانی خرس بزرگ (Great Bear Rainforest) بود. با وال ها درد دل کردیم و مخفیانه خرس هایی که ماهی سالمون شکار می کردند را نگاه می کردبم. ما به کایاک سواری لذت بخش عادت کردیم، با جلال و شکوه در کنار ساحلی دورافتاده، پیاده روی و قایق سواری کردیم و به تنها کسانی که برخوردیم، سرخپوست های کانادا بودند که با دانش خود و داستان های زندگی خود در میان طبیعت وحشی، آتش بر جان ما زدند. وقتی به دنبال رویای دیدن خرس روح سفید کمیاب به راه افتادیم، جنگل، دریا و تمام موجودات، کافی بود تا روح خود را تازه کنیم.

اسکی در موناشی بریتیش کلمبیا

از کجا می توانید چهار دوست پیدا کنید که از اسکی در هر قاره ای هیجان زده می شوند؟ آن ها می گفتند یک کوه جدید به ما نشان بده! برف نرم، این پودر عمیق و شرایط کم جمعیت کوه های موناشی درست همان چیزی است که یک گروه اسکی باز جان سخت مثل ما لازم دارد. این دیگر یک میعادگاه عادی نیست. در واقع، اسکی سواران بی تجربه و اسنوبورد سوارهایی که در موستانگ پاور لاج بودند در برابر اسکی سواران اینجا هیچ نیستند. اما برای اسکی بازهای کهنه کار، بهشتی بر روی زمین است.

دوچرخه سواری به سبک چیلکوتین در بریتیش کلمبیا

تنها چیزی که از دوچرخه سواری در کنار سفر با دوستان بهتر است، دو روز وقت صرف فتح کردن حماسی ترین جاده در بریتیش کلمبیا است. در ایالتی که مسیرهایش در تمام دنیا معروف است این کار بزرگی است. ما با خودرو، هواپیمای دریایی و دوچرخه بزرگ ترین پارک دوچرخه سواری در حاشیه اقیانوس آرام را گشت زدیم. برخی آن را طبیعتی بکر و دست نخورده می نامند اما قطعا ما بعد از چرخیدن در مسیرهای پر پیچ و تاب و مناظر بی نهایت زیبا از ویندی پس، احساس غیرقابل وصفی داشتیم.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz