درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

موزه ام الشیف مجلس

موزه ام الشیف مجلس

قبل از اینکه با تور دبی مسافرت کنید ، مسلما شناخت مکانهای دیدنی دبی قبل از سفر می تواند کمک کند تا برای مدت زمانی که در دبی به سر می برید برنامه ریزی بهتری داشته باشید.

موزه ام الشیف مجلس از جاذبه های گردشگری دبی می باشد که به مسافران تور دبی پیشنهاد می کنیم حتما سری به آنجا بزنند. این موزه تاریخی محل استراحت تابستانی شیخ راشد ابن سعید آل مکتوم می باشد و در قسمت ساحلی جمیرا واقع شده است. این موزه در سال ۱۹۵۵ تاسیس شده که نام دیگرش مجلس غریفه  است. این مجتمع شامل یکی از زیباترین نخلستان های امارت است که با سیستم آبیاری زیبا و سنتی((الفلج)) اداره می شود. موزه به صورت یک ساختمان دو طبقه است که از سنگ، مرجان و گچ ساخته شده است.

در و پنجره های این بنا از چوب ساج ساخته شده است. اگر به طبقه اول بروید، میبینید که مانند یک ایوان یا رواق می باشد. همانطور که محو زیبایی این موزه شده اید، به سمت طبقه دوم بروید. در آنجا مجلس را خواهید یافت که  با فرش‌ها، بالش‌ها، چراغ‌های توری، تفنگ و قوری‌های قهوه تزئین شده  است. تراس این موزه به دریا مشرف بوده و به همین دلیل به عنوان استراحتگاه استفاده شده است. این بنا فرصتی را فراهم می کند تا با صندلی و مبل های  عربی، ابزار ها، تاریخ و وسایل آشپزخانه آن زمان آشنا شویم. بازدید از مجلس همچنین به ما فضای قانونگذاری آن زمان دبی را نشان می دهد. زیرا این موزه دقیقا مکانی بوده که در آنجا به مباحثه، جلسه و تصمیمگیری می پرداختند.

هزینه ورودی به این مجتمع ۱ درهم می باشد. ساعات بازدید در روزهای عادی ۸:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ شب و روزهای جمعه از ۲:۳۰ تا ۸:۳۰ شب می باشد.


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz