درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

موزه اکسپلوراتوریوم (۱)

موزه اکسپلوراتوریوم (۱)

موزه اکسپلوراتوریوم  (Exploratorium) در سان فرانسیسکو به تازگی در خیابان Pier15 و Pier17 افتتاح شده است. این موزه جدید با بیش از صدها وسیله به شما می‌آموزد که خیلی چیزها از نور و صدا گرفته تا عواطف و احساسات انسانی چگونه کار می‌کند.

این موزه شامل ۶ گالری است که هر کدام موضوع خاصی دارند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

گالری بیرونی

اشیا گالری بیرونی بر اساس آب و هوا می‌باشد. در این گالری شما می‌توانید خیلی چیزها در مورد این که باد ، آب و جزر و مد چگونه سان فرانسیسکو و خلیج آن را تحت تاثیر می‌گذارد یاد بگیرید. در این گالری مانیتوری وجود دارد که باران های مختلف را نمایش می‌دهد.

۱۰۲۴px-Fog_Bridge_at_the_Exploratorium

گالری شرقی

این گالری در پشت موزه قرار دارد و از چیزهای بزرگی مثل درخت ماموت گرفته تا گیاهان کوچکی که وقتی آن ها را لمس می‌کنید حلقه می‌زنند در آن جا خواهید دید. مانیتورهایی نیز تعبیه شده است که موجودات زیر میکروسکوپ را نمایش می‌دهند. همچنین مدل‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید داخل یک سلول را ببینید.

در این قسمت حتما به ایستگاه Explainer هم سری بزنید تا از بازی ها و سرگرمی‌های آن لذت ببرید و مسئولان آن جا بیشتر در مورد موزه برای شما توشیح خواهند داد. همچنین آن‌ها یک سری برنامه‌ها و فعالیت‌ها در طول روز برگزار می‌کنند.

East_LivingLiquids

گالری مرکزی

گالری بعدی، گالری مرکزی می‌باشد. در این مکان شما با مطالبی در مورد نور،بینایی، صوت، شنوایی آشنا خواهید شد و این که چگونه نور بر روی رنگ‌ها تاثیر می‌گذارد، راه‌های مختلف برای ایجاد صداهای متفاوت و این که آینه‌های منحنی دید شما را تغییر می‌دهند.

یکی دیگر از مسائل جذاب جعبه سایه است که در واقع یک اتاق بزرگ است که در یک لحظه از سایه شما عکس می‌گیرد. شما می‌توانید در گروه‌های ۱۰ تا ۱۵ نفره وارد این اتاق شوید و عکس های زیبایی را ثبت کنید.

exploratorium


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz