درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

موزه دبی

موزه دبی

اگر علاقه مند به زندگی بومیان دبی هستید، پیشنهاد می کنیم سری به انواع موزه های دبی بزنید تا با سنت ها، اهمیت خور، میهمانی های مردم دبی، تجارت افراد در زمان گذشته، صید مروارید، مساجد و غیره آشنا شوید.

موزه دبی

دژالفهیدی که اکنون جزیی از بنای موزه دبی شده است، از جاذبه های دیدنی شهر دبی به شمار می رود. هدف احداث این مجموعه در سال ۱۷۹۲، حفاظت از این منطقه بوده است و به دلیل قدیمی بودن بنا، حاکمان وقت در این موزه زندگی می کردند. تا اینکه درسال ۱۹۷۰ جهت استفاده موزه بازسازی گردید.در سال ۱۹۹۵ مجموعه ای از آثار هنری، مجسمه های بزرگ، شهر فرنگ و دیگر آثار به صورت مجموعه آثار هنری در موزه دبی اضافه گردید. همچنین در این موزه زیبا، آلات موسیقی گذاشته شده که در آنجا می توانید ساز محلی شهر دبی مانند قربه را مشاهده کنید که از چرم گوسفند ساخته شده است. بخش دیگری از این موزه به زیورآلات اختصاص دارد  و بخشی دیگر اجناس عتیقه را به نمایش گذاشته است.

یکی از زیبا ترین آثار، تصویر تجاریست که مشغول به استخراج مروارید از آب دریا هستند. در این موزه ی سحرآمیز، مجموعه جالبی از اجناس تاریخی که از جنس مس، مرمر و مصنوعات سفالی هستند را خواهید دید که در حدود ۴۰۰۰ سال قدمت دارند.  این کشفیات در قسمت باستان شناسی موزه نگهداری می شوند. در این موزه هیجان انگیز می توانید تصاویر زیبا، جلوه های زنده، مدل های واقعی را ببینید که زندگی و فرهنگ قدیمی مردم را به نمایش می گذارند. در گالری های موزه دبی نیز می توانید تصاویری از خور دبی، خانه های عربی قدیمی، مساجد، بازار ها، باغ های خرما، زندگی ساحل نشینان و بیابان نشینی را ببینید و احساس کنید که در آن فضا حضور دارید. موزه ازساعت ۸٫۵ صبح تا ۷٫۵ بعدازظهر روزهای شنبه تا پنجشنبه و روزهای جمعه از ۲ تا ۷٫۵  بعدازظهر پذیرای بازدیدکنندگان می باشد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz