درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

موزه قهوه دبی

موزه قهوه دبی

موزه قهوه دبی در خیابان الفهیدی در خور دبی  واقع شده است این موزه با استاندارد های جهانی طراحی شده و محلی راحت، آرام و جالب با وسایل شرقی می باشد. یکی از ویژگی های قابل توجه این موزه، ساختار سنتی با فضای راحت که با معماری شرقی ادقام شده است. در این موزه تاریخچه قهوه با وسایل آنتیک نشان داده می شود.

گفته شده که بیش از ۲/۳ مردم عربستان قهوه می نوشند بنابر این از انواع مختلف قهوه با دستگاه های ساخت آن در این موزه موجود است. در این موزه فرهنگ و ملیت نوشیدن قهوه نمایش داده می شود مانند: نوشیدن قهوه به سبک محلی عربی، سبک اتیوپی، ژاپنی، و غیره. برای بازدید کنندگانی که علاقه به قهوه، نوشیدن آن، طرز برشته کردن قهوه و دم کردن قهوه  دارند، می توانند آموزش های لازم را در این موزه ببینند.

در این موزه مغازه سوغاتی فروشی وجود دارد که در آن می توانید انواع قهوه را پیدا کنید. موزه قهوه شامل دو طبقه است که می توانید بخش های متنوع و بی همتایی را مشاهده کنید. در طبقه اول، تمام وسایل دم کردن قهوه و برشته کردن آن وجود دارد که می توانید مراحل ساخت قهوه را به طور زنده مشاهده کنید. تمام وسایل آنتیک مربوط به قهوه در این طبقه موجود است و دوستداران قهوه می توانند آن ها را از مغازه داخل موزه خریداری کنند. در طبقه اول کتاب های مربوط به قهوه و مستند هایی مربوط به آن وجود دارند که پیشنهاد می کنیم از آن ها دیدن کنید.

همچنین می توانید کمی اسنک و قهوه در کافه ی درون موزه نوش جان کنید.  در طبقه دوم می توانید به راحتی قهوه بنوشید. در آنجا قهوه به سبک ژاپنی سرو می شود. برای علاقه مندان به قهوه، رفتن به مغازه موزه قهوه هیجان انگیز می باشد زیرا محصولاتی وجو دارد که هر شخص با هر سلیقه ای آن ها را می پسندد. محصولات این مغازه عبارتند از: وسایل باریستا، کتاب ها و رومان های مخصوص قهوه، تاریخچه قهوه، مستندات مربوط به قهوه، استکان های مربوط به شیر، فنجان های قهوه خوری در هر سایز، قهوه لاته، دستورات درست کردن قهوه، قهوه ساز های مختلف و غیره. همچنین از مسافران تور دبی درخواست می کنیم از زیور آلات شبیه به دانه های قهوه نیز دیدن کنند که بسیار جالب و حیرت انگیز ساخته شده اند.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz