درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

موزه های ارمنستان

موزه های ارمنستان

هیچ چیز در دنیای امروزی به طور تصادفی اتفاق نمی افتد، نه باران و نه طوفان. همه بر اساس شرایط و محیط و آرام آرام اتفاق می افتند. این موضوع دقیقا در مورد موزه مردمی ایروان نیز صحت دارد. این موزه در سال ۱۹۷۸ افتتاح شد. اما تاریخ اصلی آن به سال ۱۹۳۰ برمی گردد. پس از آن نگار هبتناک بابایان، موزه هنر­های مردمی را افتتاح کرد که اکنون به عنوان موزه از آن استفاده می شود. این مکان یک موزه فرهنگی بی همتا می باشد که در آن آثار هنری تزیینی و کاربردی حفظ و نگهداری می شوند. هدف اصلی این موزه، ارایه هنر آثار هنری مردم ارمنستان به جهانیان است. این کلکسیون دارای ۱۲۰۰۰ اثر چوبی، سنگی، حکاکی شده، قلاب دوزی، فلزی، طراحی های سرامیکی، فرش­بافی، نقاشی و مینیاتور می باشد. به غیر از هنر های مردمی، هنر های مشهور هنرمندانی که خود هنر را آموختند نیز در این موزه قرار داده شده است که در بخش هنر­تزیینی، نقاشی و هنر­های دستی گذاشته شده اند.

موزه های ارمنستان

موزه هنر­های مردمی در روز­های سه شنبه تا شنبه ،از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر باز است. قیمت ورودی آن برای کودکان و بزرگسالان یکسان بوده و ۵۰۰ درام می باشد.

موزه سرگئی پاراجانف

موزه سرگئی پاراجانف

سرگئی پاراجانف یکی از فیلمسازان و نقاشان معروف ارمنستان می باشد. خانه و موزه او در ایروان است که محل نگهداری از ۱۲۰۰ اثر این هنرمند است. آثار او شامل گرافیک‌ها، عروسک‌ها، کلاژها، عکس‌ها، فیلم‌ها و فیلمنامه‌های اوست که در زمان زندانی بودنش ساخت. طرح ایجاد خانه و موزه پاراجانف در سال ۱۹۸۸ توسط دولت ارمنستان آغاز شد، اما احداث آن بر اثر زلزله همان سال تا ۱۹۹۱ بطول انجامید.

ساعات کاری  همه روزه از ۱۰:۳۰ صبح تا ۱۷:۰۰ خواهد بود و قیمت ورودی آن ۷۰۰ درام خواهد بود.

موزه قلعه اربونی

موزه قلعه اربونی

امپراطوری اورارتو‌ها که حدود سه هزار سال پیش در حوالی دریاچه وان در ترکیه امروزی ساکن بودند شهر ایروان را با بنای قلعه اربونی بنیان نهادند. این قلعه در جنوب شرقی شهر و بر روی تپه‌ای قرار دارد. در پای تپه ساختمان آرین‌برد، اکنون یافته‌های باستانشناسان از این قلعه، از جمله فلزکاری‌های زیبای اورارتویی، را به نمایش گذارده است.

ساختمان موزه نقش‌برجسته‌ای برنجی از پیکره‌هایی اورارتوری را بر نمای خود دارد. قلعه خود توسط آرگیشتی اول پسر منوا، پادشاه اوراتو در سال ۷۸۲ پیش از میلاد بنا شده و اولین استحکامات اورارتویی در شرق رود ارس بود. اربونی ریشه نام ایروان است که در طول زمان تغییر یافته است. همچنین تعدادی کتیبه در این قلعه وجود دارد که به خط میخی حک شده اند که هم اکنون در موزه نمایش داده شده است.

گالری ملی ارمنستان

گالری ملی ارمنستان-۱

این موزه یکی از مهم ترین و پر بازدید ترین موزه های ارمنستان به شمار می رود که در سال ۱۹۲۱ تاسیس شده است. مجموعه‌ای غنی با بیش از ۱۹۰۰۰ اثر از هنرمندان روس، اروپایی و ارمنی در این موزه قرار دارد. همچنین برخی از آثار از موزه‌های هریتاژ (سنت پترزبورگ) و ترتیاکوف (مسکو) به این موزه انتقال داده شده است که شامل  آثار هنرمندان ارمنی قرون هفده و هجده میلادی و مجموعه خانواده لازاره و بنیانگذاران موسسه زبان‌های شرقی می باشند. همچنین بخشی از موزه به هنرمندان ارمنی خارج از کشور اختصاص دارد. آثار بی‌نظیری از هنرمندان اروپای غربی همچون وان دایک و روبنس نیز در این موزه نگهداری می‌شود. هنرمندان ارمنی آثار زیبایی را بر مبنای فرهنگ و آداب و رسوم خود خلق کرده‌اند که برای شیفتگان هنر و علاقه‌مندان به فرهنگ ارمنستان بسیار جذاب است.


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz