درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

موزه هنر و گالری دلیجان

موزه هنر و گالری دلیجان

دلیجان یک شهر ۱۳۰۰۰ نفره است که بسیار معروف بوده و دارای بازدید کنندگان بیشماریست. غیر ممکن است که این شهر را بدون آثار باستانی و موزه تصور کنیم. موزه هنر دلیجان، در سال ۱۹۵۰ ساخته شد. در آنجا آثار باستانی جالب پیدا کردند و پس از حفاری بسیار، آثار برنز را نیز یافتند. از آثار این موزه، مردم نگاری، انقلاب، زندگی مدرن، و غیره را می­توان نام برد. در حال حاضر این موزه دارای مجموعه ۳۰۰۰ اثر هنری می باشد. اثرات هنرمندان معروفی چون: Ivan Aivazovsky, Martiros Saryan, Ivan Shishkin, Lev Lagorio, Gevorg Bashinjagyan  قرار دارد. و مهمترین آن ها بنای قدیمی­ست که بیش از ۱۰۰ سال دارد که اندازه مکان قبلی نبود. بنابراین تمام آثار را در سال ۲۰۱۲ به ساختمان دیگری منتقل کردند. بنابراین تمام رویداد های فرهنگی و تاریخی این شهر در این موزه انجام می گیرد. این موزه با کمک بودجه ی شهری به ساختمان جدید منتقل شد و اکنون این موزه در دسترس همه بازدیدکنندگان تور ارمنستان است و ورودی آن برای همگان رایگان می باشد.

موزه هنر و گالری دلیجان۱

این موزه دارای بازدید کنندگان بی شماری از جمله کودکان است. همچنین این موزه بنا به درخواست مدیرش Lilit Ginosyan وابسته به بودجه شهریست. تنها مشکلی که در این موزه وجود دارد وضعیت کم بودن آثار است و قرار است با اقداماتی نظیر بازگرداندن دو اثر دلیجانی از ایروان و غیره حل شود. این مکان جدید قابلیت مرکزی شدن از نظر فرهنگی را دارد. به طوری که رویداد های مهم فرهنگی در آن برگزار می شود.  در این موزه افرادی دانا در مورد آثار باستانی وجود دارند که کمک می کنند تا مردم این آثار را بهتر بشناسند. در این موزه همچنینNGO  ها نیز شرکت کردند. که برای جهانی شدن موزه بسیار موثر بود. کارمندان این موزه افرادی جوان هستند که با شرکت دادن  NGO ها سعی در علاقه مند کردن جوانان و بازدید آن ها از موزه هستند.

موزه هنر و گالری دلیجان۳ موزه هنر و گالری دلیجان۴

در این موزه، اثراتی مربوط به روش زندگی مردم در دلیجان، فرهنگ، آثار باستانی و وضعیت جغرافیایی موجود است که تمام آن ها از کتابخانه روستا گرفته شده است که قبلا مکان موزه قدیم بود. ساختمان قدیم در سال ۱۹۲۷ به موزه جغرافیایی اختصاص داشت و سپس چند سال بعد ویران شد و به جای آن هتل، بیمارستان و غیره ساخته شد تا جایی که در سال ۱۹۵۰ آن مکان را تبدیل به گالری و موزه فرهنگی نمودند. اولین کشفیات آثار باستانی در سال ۱۸۵۰ در مکانی به نام  Redkin lager آغاز گردید. این نام برگرفته از سازنده جاده ایست که در آن کشفیات موجود بوده است. با اینکه بهترین موزه ها در ایروان، باکو و غیره قرار دارند، اما این موزه آثار زمین­شناسی دلیجان از بهترین مکان­هایی­ست که دارای بیش از ۳۰۰۰ اثر باستانی می باشد. آثار معروف آمریکایی نیز در این موزه یافت شده اند. آثار هنرمندان معروفی چون: Rockwell Kent آمریکایی، Garnik Zulumyan فرانسوی ارمنی، در این موزه وجود دارند.

موزه هنر و گالری دلیجان

در این موزه آثار باستانی نظیر:

  1. نمایشگاه باستان شناسی
  2. اقلام قوم نگاری
  3. ادبیات عتیقه
  4. جواهر، سکه

وجود دارند.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz