درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

موزه گوگنهایم امریکا

موزه گوگنهایم امریکا

یکی از موزه های بزرگ و مشهور نیویورک، موزه سلیمان رابرت گوگنهایم (Solomon R. Guggenheim) می باشد که در محله منهتن قرار دارد. ساختمانی مارپیج با راهروهای درهم و حلزونی شکل که توسط معمار معروف امریکایی، فرانک لوید رایت طراحی شده است.
گوگنهایم در سال ۱۹۳۷ میلادی افتتاح شد و موسس آن نیز سولومون رابرت گوگنهایم بود. رایت با طراحی زیبای این ساختمان نه تنها آن را از لحاظ یک مجموعه گرانبها دیدنی کرد بلکه طرح و نمای ساختمان نیز به نوبه خود جاذبه های خاصی دارد. الگوی فضای داخلی ساختمان طوری طراحی شده است که بازدیدکنندگان می توانند از طریق آسانسور به بالاترین سطح موزه و یا هر طبقه ای که تمایل به بازدید دارند می روند و از طریق رامپ از بالاترین سطح می توانند از موزه بازدید کرده و در نهایت خود را در نقطه خروج می بینند.
این بنا تا سال ۱۹۵۶ پس از مرگ رایت با مشکلاتی برای ساخت مواجه شد و در نهایت در سال ۱۹۵۹ میلادی برای بازدید عموم آزاد شد. این موزه دارای حدود ۶۰۰ آثار هنری است که از سال ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۹ میلادی به موزه اهدا و یا خریداری شده است. گوگنهایم در کشورهای دیگری مانند اسپانیا، ایتالیا، امارات و آلمان نیز شعبه دارد.
جلال آل احمد پس از بازدید، این موزه را این گونه توصیف کرد که:
"موزه راحتی بود و دلباز و خسته نکننده و بوی نانگرفته و خلا مدام دم دست و همه چیز به جای خود و مارپیچ و دایره ای در بالا پهن و در پایین باریک شونده، عین دوکی، از راس پهن تر بر زمین و مضافاتش همه با هم جور. مثلا آسانسورش بجای مربع یا مستطیل، نیمدایره بود و قوس مانند و جمعا خوب بود."
بهای بلیط این موزه ۲۵ دلار برای بزرگسالان، ۱۸ دلار برای دانش آموزان و برای کودکان زیر ۱۲ سال رایگان می باشد. موزه گاگنهایم هر روز به جز پنج شنبه ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۵:۴۵ عصر برای بازدید عموم باز است.  شما می توانید قبل از مراجعه، از طریق سایت موزه بلیط خود را تهیه نمایید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz