درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

جاذبه های توریستی شیکاگو (۱)

مکان های دیدنی شیکاگو(قسمت اول)

شیکاگو که به شهر بادی معروف است در امتداد سواحل دریاچه میشیگان در ایالت متحده امریکا قرار دارد. این شهر به خاطر جاذبه های هنری، فرهنگی، معماری جالب و مراکز خرید عالی معروف است و همین طور خواستگاه هنرمندان و معماران بنامی مانند لوییس سالیوان، میرو، پیکاسو و … است. شیکاگو دارای مکان های دیدنی بسیاری است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.
۱٫    موسسه هنری شیکاگو
موسسه هنری شیکاگو یک موزه با صدها هزار اثر هنری می باشد. این موزه مجموعه ای از اشیا مانند نقاشی ها، عکس ها، اشیا تزیینی، مجسمه ها و انواع منسوجات مربوط به هزاران سال پیش می باشد. این موسسه به خاطر مجموعه نقاشی های به سبک  امپرسیونیست و پست امپرسیونیست مشهور است . ساختمان اصلی موسسه هنری شیکاگو توسط شپلی (Shepley)، روتان(Rutan)  و کولیج  (coolidg) در سبک هنرهای زیبا در سال ۱۸۹۳ طراحی شد. ساختمان های دیگری نیز در طی سال های بعد به این موسسه اضافه شد که مساحت آن را به ۴۰۰۰۰۰ متر مربع رساند.
۲٫    پارک هزاره
پارک هزاره در مرکز شیکاگو از سمت غرب به خیابان میشیگان(Michigan) ، از شرق به کلمباس (columbus)، از شمال به خیابان رندولف(Randolph) و از جنوب به خیابان مونرو (Monroe)منتهی می شود. از ویژگی های پارک می توان به محل برگزاری کنسرت در فضای باز، باغ لوری، غرفه Jay Pritzker و… اشاره نمود.
۳٫    بلوار میشیگان
بلوار میشیگان بی شک یکی از جذاب ترین بلوارهای امریکا می باشد. این گذرگاه با شکوه یک قسمت از خیابان میشیگان در شمال رودخانه شیکاگو قرار دارد که گالری های متعدد و فروشگاه های شیکی در آن وجود دارد. مرکز جان هنکوک (John Hancock)، برج تریبون (Tribune Tower) و ساختمان وریگلی (Wrigley) از دیگر جاذبه های این بلوار می باشد.
برای شناخت بیشتر جاذبه های شهر شیکاگو به پست های بعدی ما در سایت ایران آنکارا سر بزنید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz