درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

میدان جمهوری ارمنستان

میدان جمهوری ارمنستان

در کشور ارمنستان، جاذبه های دیدنی بسیاری وجود دارد. از مناطق دیدنی ارمنستان گرفته تا موزه های زیبا و جالب که دهان انسان از دیدنشان باز می ماند. یکی از جاذبه های دیدنی ارمنستان، میدان جمهوری ایروان است.

میدان جمهوری (هراپاراگ یا هراپاراک) در مرکز ایروان قرار دارد. خیابانهای آمیریان، آبوویان، نعل بندیان و تیگران کبیر از این میدان قطع می شوند. گالری ملی هنر، موزه تاریخ، وزارت امور خارجه و اداره پست در اطراف میدان جمهوری قرار دارد و محل برگزاری جشن ها و میتینگ ها می باشد. این میدان زیبا و دیدنی  با طراحی و نظارت شخص الکساندر تامانیان در سال ۱۹۲۶ بنا گردیده است و تا سال ۱۹۵۸ بازسازی و توسعه گردید. سبک معماری این میدان زیبا " نئو کلاسیک " می باشد. جالب است بدانید که در قدیم نام این میدان " لنین" نام داشت.

میدان جمهوری ارمنستان (۲)

میدان جمهوری ارمنستان (۳)

طرح زیبا و پیچیده و بیضی شکل این میدان بسیار جالب می باشد به طوری که همگان را به خود جذب می کند. این موزه زیبا را باید در تابستان ببینید زیرا در روبروی موزه، فواره های موزیکال روشن می شود. این فواره های موزیکال، با پخش موسیقی و نور پردازی هیجان انگیز، آن فضا را خاص تر خواهند کرد. در جشن های ملی، در این موزه غوغایی پا برجاست زیرا مراسم های بسیار در آن اجرا می گردد و مردم ارمنستان، در آن جا جمع خواهند شد. مردم ارمنستان، جشن ها و اعیادشان را به خوبی برپا می کنند. به طوری که در این موزه زیبا می توانید رقص آتش بازی و دیگر کار هایی که آنجا انجام می شود را ببینید. جالب است بدانید به دلیل اهمیت این جاذبه مهم، اجرای مراسم های مهمی از جمله رژه نظامی در روز استقلال ارمنستان هرساله در این مکان برگزار می شود.

میدان جمهوری ارمنستان (۴)

در گذشته در این میدان، مجسمه لنین قرار داشت که اکنون به جای آن مجسمه، تلویزیون جا سازی شده است. نمای بیضی شکل که به صورت سنگی در این میدان قرار داده شده است، نماد صخره های ارمنستان قدیم است. ساختمان این موزه جمهوری، از سنگ های سفید و قرمز توفا تشکیل شده است. این سنگ های ارزشمند در معماری قدیم ارمنستان، اهمیت و شکوه به سزایی داشته اند.

میدان جمهوری ارمنستان (۵)

میدان جمهوری ارمنستان (۶)

ساعتی که در ساختمان دولتی قرار دارد، در مسکو ساخته شده و به ایروان آورده شده است. قطر این ساعت زیبا چهار متر می باشد. طول عقربه بزرگ آن ۱۸۸ سانتیمیتر و طول عقربه کوچک آن ۱۷۰ سانتیمتر است.

اطراف این موزه را ۷ ساختمان احاطه کرده اند. به طوری که گالری ملی و موزه تاریخ ایروان در شمال شرق آن واقع شده است. وزارت امور مالی در شرق میدان جمهوری ارمنستان واقع شده است. همچنین ساختمان خانه دولت در شرق وزارت امور مالی قرار گرفته است. وزارت حمل و نقل و ارتباطات در جنوب میدان جمهوری قرار دارد. همچنین بهترین هتل ارمنستان و قدیمی ترین آن ها، یعنی هتل " ماریوت " در غرب ایروان واقع شده است. وزارت امور خارجه نیز در شمال غربی این میدان واقع شده است. وزارت اداره اراضی در شمال قرار دارد.

پیشنهاد می­کنم در تور ارمنستان از این میدان زیبا حتما دیدن کنید.

 


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz