درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

هالیوود لس آنجلس

هالیوود لس آنجلس

در شمال غربی مرکز شهر لس آنجلس ناحیه ای وجود دارد به نام هالیوود (Hollywood) که حتما به خاطر شهرتش نام آن را شنیده اید. در این مکان کارهایی مانند تدوین، جلوه سازی، پیش تولید و … صنعت سینمای امریکا انجام می شود. در گذشته هالیوود تنها مکان برای ساخت فیلم بود ولی در حال حاضر کارهای فرعی در آن انجام می شود و گاه سن مناسبی برای کنسرت ها، تئاترها و مراسم اسکار می باشد.
این که واژه هالیوود از کجا بر گرفته شده است دقیقا مشخص نیست اما طبق بررسی های محلی این کلمه از دو بخش به معنای چوب درخت راش تشکیل شده است اما با توجه به این که تعداد درختان راش در این منطقه زیاد نیست شاید خیلی این دلیل محکمی برای نام گذاری نباشد.
این مرکز تاریخی بین سال های ۱۹۰۷ تا ۱۹۱۳ میلادی بعد از مهاجرت برخی از کمپانی های تولید فیلم از شرق امریکا به وجود آمد. در سال ۱۹۴۷ میلادی نیز اولین ایستگاه تلویزیونی رودخانه می سی سی پی افتتاح گردید و در همان سال اولین فیلم به نام مدعی العموم (The Public) ساخته شد. در اوایل دهه ۵۰ نیز بزرگراه هالیوود از لوس آنجلس بنا شد.
در سال ۱۹۵۸ هم گام شهرت هالیوود (Hollywood Walk of Fame) نیز ساخته شد که در آن ستارگانی برای افراد مشهور سینما، تلویزیون و تئاتر که باعث افتخار بودند نصب میشد. پس از آن در سال ۱۹۹۹ نیز متروی زیرزمینی هالیوود برای تسهیل رفت و آمد افتتاح گردید.
یکی دیگر از مزیت های بازدید از هالیوود بارها و کلاب های شبانه اطراف آن است که باعث شده خیل وسیعی از مردم برای تفریحات شبانه به سمت هالیوود بیایند.
با این که منطقه هالیوود زیر نظر شهرداری لس آنجل نمی باشد، اما یک نفر به عنوان مسئول افتخاری وجود دارد که وظیفه گرداندن این منطقه را به عهده دارد.
هر ساله مردم در این منطقه کریسمس هالیوود،نمایشگاه فیلم کن و مراسم اسکار را در این منطقه جشن میگیرند و افراد زیادی که علاقمند به هنر هستند به این محل سفر می کنند.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz