درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

هزینه اقامت و سفر به ارمنستان

هزینه اقامت و سفر به ارمنستان

یکی از دلایلی که مسافران تور ارمنستان، این کشور را انتخاب می کنند، ارزان بودن سفر و اقامت است. اما نباید فکر کنید که تنها با هزار تومان می توانید به ارمنستان سفر کنید. در این پست می خواهیم یک سرنخ کوچک از چگونگی اقامت در این کشور و هزینه آن مطرح کنیم.

همانطور که در کشور های دیگر هم رواج دارد، هزینه ها برای اقامت در مسافر خانه ها، پایین تر است. به طوری که از ۱۰۰۰ درام یا ۴۰۰۰۰ تومان شبی شروع می شود. اما اگر خواستار اقامت در یک هتل شیک هستید، به خاطر داشته باشید که اقامت در یک هتل پریمیوم در ارمنستان، مثلا هتل مریت، برای هر شخص و هر شب از ۵۵۰۰۰ درام  تقریبا ۴۶۷۰۰۰ تومان شروع می شود. همچنین در زمانی که مسافر کم است به ۷۰۰۰۰ درام یا تقریبا ۲۸۰۰۰۰ تومان می رسد. اگر می خواهید در زمان پر مسافر به ارمنستان سفر کنید اما هزینه کمتری نسبت به این هتل بپردازید، پیشنهاد می کنیم  یک آپارتمان خصوصی را انتخاب کنید. بسته به تعداد اتاق ها و امکاناتش، قیمت آپارتمان شبی از ۲۰۰۰۰ درام یا تقریبا ۱۷۲۰۰۰ تومان شروع می شود.

هزینه اقامت و سفر به ارمنستان۲

وسایل حمل و نقل

بهترین راه رفتن به مکان های دیدنی مختلف در ایروان پیاده رویست که یکی از تفریحاتیست که در این کشور انجام می شود. اما اگر هتل یا مسافر خانه شما به مکان های پر رفت و آمد شهر کم است، یا به هر دلیلی پیاده روی را دوست ندارید، می توانید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید که در همه جهان ارزان می باشند. مینی بوس یا به زبان محلی "trolleybus" 100 درام  برای هر شخص می باشد. این وسیله نقلیه از صبح تا شب کار می کند.

ایروان همچنین دارای متروی ده ایستگاه نیز هست که شما را از مسیرهای اصلی تا جاذبه های دیدنی ایروان هدایت می کند که هزینه اش مانند مینی بوس خواهد شد.

در ارمنستان دو نوع تاکسی وجود دارد. تاکسی های عمومی و آژانس. تاکسی عمومی هزینه اش برای هر کیلومتر تقریبا ۴۰۰۰ تومان خواهد شد. اما همیشه می توانید زودتر در مورد قیمت سوال کرده و کمی چانه بزنید. به خاطر داشته باشید که تاکسی­متر ماشین روشن باشد.

هزینه خورد و خوراک

اگر در آپارتمان اقامت می کنید، لیست چیزهایی که می توانید از سوپر تهیه کنید را در زیر می بینید:

نان: ۲۵۰ درام  تقریبا معادل ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ تومان

ماست: ۱۵۰ درام  یا معادل تقریبا ۲۰۰۰ تومان

خامه و شکر ۴۵۰ درام معادل ۴۰۰۰ تومان

تخم مرغ: ۵۰-۸۰ درام معادل ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ برای هر تخم مرغ

کره هر کیلوگرم، ۱۵۰۰ درام معادل تقریبا ۱۲۰۰۰ تومان

دقت کنید که این ارقام دقیق نبوده و باید بیشتر تحقیق کنید.

هزینه اقامت و سفر به ارمنستان۴ هزینه اقامت و سفر به ارمنستان۳

 

هزینه خوردن غذا در رستوران

اگر می خواهید بیرون از هتل یا آپارتمان خود غذا بخورید، هزینه غذا بسته به نوع غذا متفاوت است و از ۲۰۰۰ درام شروع می شود.

برای خرید سیم­کارت حتما به سایت­های معتبر مراجعه کنید و یا از کسانی که به ارمنستان سفر کرده اند مشورت بخواهید زیرا ممکن است لازم نباشد برای خود سیم­کارت تهیه کنید.

برای استفاده از وای-فای رایگان، می توانید به پاساژها و ایستگاه های مترو و برخی مکان های دیگر بروید.

هزینه اقامت و سفر به ارمنستان۵

همچنین پیشنهاد می کنیم برای دانستن هزینه های هتل و یافتن هتلی مناسب برای خود و خانواده تان با مشاوران ایران آنکارا تماس بگیرید.

 


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz