درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

هزینه زندگی در آمریکا۲

هزینه زندگی در آمریکا۲

در ادامه ی مطلب قبلی دیگر هزینه های زندگی در آمریکا از جمله مواد غذایی را شرح میدهیم…

۵- تلویزیون و اینترنت
در آمریکا باید به ازای تماشای برنامه های تلویزیونی هم پول بدهید، برای تماشای ۸۰ کانال به طور مثال باید ۴۰ دلار پرداخت کنید. اگر هم بسیار پیگیر سینما و فیلم هستید می توانید با ۱۰ دلار اشتراک ماهانه بگیرید یا با پرداخت شبی یک دلار فیلم کرایه کنید و تماشا کنید. قیمت سینما هم که فیلم های روز دنیا را دارد، حداقل ۱۰ دلار است. برای دسترسی به اینترنت پر سرعت تلفن همراه با مکالمه رایگان هم باید بین ۴۰ تا ۶۰ دلار ماهانه کنار بگذارید.

 ۶- مواد خوراکی

الف) روغن و کره: کره در آمریکا هر یک پوند آن (معادل ۴۵۴ گرم) سه دلار قیمت دارد که قیمت چندان بالایی ندارد. درصورتیکه در یک سال اخیر در ایران کلی خبرساز شده و بارها دچار نوسانات قیمتی شده. نیم پوند پنیر درجه یک خامه ای هم ۲٫۳۸ دلار و یک گالن روغن مایع هم حدود ۹ دلار قیمت دارد. شکر که یکی از اقلام اصلی محسوب می شود هر کیلوی آن کمتر از یک دلار برچسب قیمت می خورد.

ب) گوشت و برنج: قیمت گوشت در آمریکا با میوه و سبزیجات تفاوت چندانی ندارد. سینه مرغ آماده ۴٫۵ دلار، گوشت چرخ کرده ۱۱ دلار و گوشت درجه یک گاو کیلویی ۱۰ دلار است.

برنج جز غذاهای ثابت دذ سبد غذاهای کشورهای غربی محسوب نمیشود، اما با این حال برنج هندی تا مرزهای ایالات متحده هم پیش رفته و هر گونی ۴٫۵ کیلویی آن از ۱۰ تا ۱۳ دلار قیمت دارد.

ج) تخم مرغ: قیمت یک شانه تخم مرغ در آمریکا حدود سه دلار است حتی یک بسته دوازده تایی تخم مرغ  محلی حدود ۴٫۵ دلار قیمت دارد.

د) شیر: برای تهیه مواد خوراکی ارزان قیمت ساکنان ایالت های مختلف آمریکا، مشکلی ندارند. مثلا یک گالن شیر (۳٫۷۸ لیتر ) بین ۲٫۵ تا ۳ دلار است. که در ایران یک لیتر شیر پر چرب بین ۱۵۰۰ تا دو هزار تومان قیمت دارد.

نکته

– درنتیجه در آمریکا مواد خوراکی و میوه نسبت به حقوق سرانه مردم بسیار ارزان است اما مخارج درمانی خیلی زیاد است به طوری که سر به فلک می کشد، به همین دلیل در این کشور اسراف زیاد است و از طرفی مردم به جای درمان به پیشگیری می اندیشند. البته دولت هم از طریق کارت هایی کالاهای اساسی را به اقشار کم درآمد می رساند.

درآمد متوسط به تفکیک هر شغل و ایالت (برگرفته از سایت indeed)

شغل

پایالت

درآمد (سالانه)

طراحی وب سایت

سان فرانسیسکو

۱۱۴ هزار دلار

مهندس مکانیک

نیویورک

۹۸ هزار دلار

روزنامه نگار

کالیفرنیا

۴۸ هزار دلار

دندانپزشک

تگزاس

۱۶۷ هزار دلار

لوله کش

آریزونا

۲۵ هزار دلار

دامپزشک

فلوریدا

۲۴ هزار دلار

فروشنده

ویرجینیا

۲۳ هزار دلار


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

ترتیب :   جدیدترین | قدیمی ترین | دارای بیشترین آرا
مسعود
میهمان
مسعود
خرداد ۱۵, ۱۳۹۵ ۰۷:۳۸

درود
ضمن تشکراز مطالب مفیدتون من امسال برنده لاتاری گرین کارت امریکا شدم درمورد هزینه ها زندگی در امریکا میخواستم کمکم کنید.این شماره منه ۰۹۱۲۲۵۸۳۸۰۷ اگر ممکنه پیامک بدین تا تلفنی گفتگو کنیم.‌متشکرم

wpDiscuz