درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا

اصولا در آمریکا مواد خوراکی از هزینه ی پایینی برخوردارند و بالعکس مخارج درمانی در صورتیکه بیمه نباشید بسیار سنگین است.

۱- اجاره خانه

اگر محلی برای سکونت در آمریکا نداشته باشید مجبور به اجاره ی خانه هستید که میتواند مهم ترین خرج برای یک دانشجو باشد چون اجاره یک واحد آپارتمان تکخوابه در شهری مثل دالاس ۷۰۰ دلار ماهانه میشود علاوه بر ان مبلغی هم برای آب و برق و انرژی های دیگر باید کنار گذاشت که بسته به فصلی که هستید حدود ۴۰ تا ۸۰ دلار میتواند باشد. هم چنین بر اساس قانونی که در آمریکا است حدود ۱۲ دلار باید خانه را بیمه کنید.

۲- هزینه های درمانی

با اینکه هزینه مواد خوراکی در آمریکا پایین است، مخارجی مانند تعمیرات، بیمه خودرو و خدمات درمانی بسیار بالا است. به همین خاطر است که مردم این کشور به پیشگیری اهمیت می دهند و دائم ورزش می کنند.

چون چنانچه از بیمه برخوردار نباشید، تنها یک سرماخوردگی ساده و تزریق آنتی بیوتیک برای شما حداقل ۱۱۰ دلار هزینه برمیدارد. درصورتیکه کار به بستری در بیمارستان بکشد فقط برای یک جراحی آپاندیس بین ۲ تا ۳ هزار دلار باید خرج کنید.

البته آنجا بیمه ها کمک هزینه های جانانه ای (حدود ۸۰ درصد) به بیماران می دهند، برخلاف ایران که بیمه ها فقط ۳۰ درصد هزینه های درمانی را پوشش می دهند.

۳- تلفن همراه

شما میتوانید از اینترنت و تلفن همراه استفاده ی همزمان داشته باشید به این صورت که میتوانید یک گوشی به ارزش ۷۰۰ دلار را با قیمت ۱۵۰دلار به صورت دو ساله بگیرید و از نت آن هم استفاده کنید. هزینه تماس و پیام حدود ۳۰دلار به صورت ماهانه میشود . شما حتی میتوانید Iphone 4s را به صورت رایگان دریافت کنید و ماهی ۶۵ تا ۹۰ دلار براساس حجم دانلود مورد نیازتان پرداخت کنید.

۴- مالیات بر ارزش افزوده

تمامی محصولات آمریکا علاوه بر قیمت کالا هشت درصد هم مالیات برای آن باید پرداخت. در ایران نیز از چندسال پیش مالیات بر ارزش افزوده اجرایی شده که در حال حاضر شش درصد مالیات اضافه میشود.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz