درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

هنرستان گل ها سان فرانسیسکو(۱)

هنرستان گل ها در سان فرانسیسکو

هنرستان گل ها در سان فرانسیسکو یک موزه زنده و تاریخی برجسته می باشد. این موزه در یک گلخانه قدیمی چوبی و شیشه ای قرار گرفته است. این مکان یکی از بهترین موزه های پارک گلدن گیت سان فرانسیسکو می باشد.
این هنرستان گل در ابتدا به صورت یک ملک خصوصی بود ولی در سال ۱۸۷۹ میلادی به شهر اهدا شد و در طی این سال ها دستخوش تغییراتی شد. البته این هنرستان در سال ۱۹۰۶ از زلزله ای که ایجاد شد جان سالم به در برد و فقط خسارت های کمی را متحمل شد. این مکان در سال ۱۹۳۳ به دلیل بی ثباتی ساختاری تعطیل شد و در سال ۱۹۴۶ میلادی بازسازی شد و مجددا برای بازدید آماده شد.
اگرچه در سال ۱۹۹۵ میلادی مجددا به علت گردباد سختی بسته شد ولی تمام گیاهان به مکان های دیگری برای نگهداری انتقال پیدا کردند و بعد از صرف ۲۵ میلیون دلار بودجه در سال ۲۰۰۳ درهای هنرستان گل ها برای عموم گشاده شد.
موزه سان فرانسیسکو ۵ گالری مجزا و متفاوت دارد. ۴ گالری شامل گیاهانی از آب و هواهای مختلف است و پنجمین گالری در محیط نمایشگاهی است که به مدت شش ماه برگزار می شود. در ادامه به معرفی این ۵ گالری می پردازیم:
۱٫    دشت مناطق استوایی (Lowland Tropics)
اولین گالری که وارد می شوید گالری دشت مناطق استوایی است. در این منطقه شما می توانید صدها گیاه بومی از مناطق دشت های گرم مانند کشورهای مکزیک، برزیل و اندونزی را ببینید.
در این گالری صدها گیاه وجود دارد که همه آن ها عمولا در ارتفاع ۳۰۰۰ پایی پیدا شده است.

Lowland Tropics-هنرستان گل

همان طور که مشاهده می کنید گیاهان مختلفی از این گالری در عکس به صورت در هم آمیخته وجود دارد. این نوع رفتار گیاهان در مناطق گرمسیری دیده می شود.

۲٫    مناطق استوایی کوهستانی (Highland Tropics)
گالری بعدی برای بازدید، گالری مناطق استوایی کوهستانی است. این گالری برای نمایش تمام گل ها و گیاهانی است که در ارتفاعات بالای ۳۰۰۰ پا می رویند.
ارکیده یکی از جمله گل های این گالری می باشد. شما در این گالری می توانید مجموعه بی نظیری از گل های ارکیده را ببینید.

Highland Tropicsهنرستان گل

ادامه این مقاله را در پست بعدی بخوانید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz