درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

واجد شرایط بودن تحصیل در کانادا

واجد شرایط بودن تحصیل در کانادا

تشخیص واجد شرایط بودن تحصیل در کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیل و کار از کشورهای معاف از ویزا که مجوز خود را قبل از ۳۱ ژوئن سال ۲۰۱۵ دریافت کرده اند، برای برگشت به کانادا مجبور به اخذ ویزای توریستی کانادا از تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۱۶ هستند. متقاضیانی که ویزای تحصیل خود را بعد از تاریخ ۱ اگوست ۲۰۱۵ گرفته اند، به صورت اتوماتیک ویزای توریستی آن ها همراه با مجوز صادر می شود.

در اکثر مواقع، شما برای تحصیل در کانادا باید ویزای تحصیلی دریافت کنید.

شرایط تحصیل در کانادا

 • شما باید در یکی از موسسات آموزشی تعیین شده مورد تایید کانادا قبول شده باشید
 • شما باید ثابت کنید که به اندازه کافی پول برای پرداخت هزینه های زیر دارید:
 • هزینه های شهریه
 • هزینه های زندگی برای خودتان و تمام اعضای خانواده که با شما به کانادا می آیند و
 • هزینه سفر بازگشت برای خودتان و تمام اعضای خانواده که با شما به کانادا می آیند.
 • شما باید یک شهروند مطیع و قانونمند بدون هیچ گونه پرونده جرم باشید و هیچ خطری برای امنیت کانادا نداشته باشید. از این رو شما باید استعلام از پلیس انتظامی بگیرید.
 • شما باید از سلامت جسمی برخوردار باشید و آمادگی لازم برای انجام و کامل کردن تمامی تست های سلامتی را در صورت نیاز داشته باشید.
 • شما باید افسر سفارت را متقاعد کنید که بعد از اتمام زمان مشخص شده برای ویزای تحصیلی خود، کانادا را ترک کنید.

در بعضی از موارد، شما نیاز به ویزای تحصیلی برای کانادا ندارید:

 • اگر شما قصد تحصیل در یک برنامه و یا دوره کوتاه مدت را دارید

اگر شما برای گذراندن دوره های نهایتا ۶ ماهه می خواهید به کانادا بروید نیازی به گرفتن ویزای تحصیلی ندارید. شما اید دوره خود را نهایتا تا زمان اعلام شده برای اقامت در کانادا تمام کنید.

 • نمایندگان خارجی در کانادا باشید

اگر شما از اعضای خانواده و یا از کارمندان یک نماینده خارجی هستید که در کانادا اعتبار داشته باشد و مورد تایید وزارت خارجه کانادا و تجارت توسعه (DFATD) باشد، شما نیاز به اخذ ویزای تحصیلی ندارید. شما باید با سفارت خود در کانادا تماس بگیرید. سفارت شما می تواند با دفتر پروتکل در  DFATDتماس بگیرید تا متوجه شوید که آیا می توانید بدون اخذ ویزای تحصیلی به کانادا بروید یا نه.

 • جزء اعضای نیروهای مسلح خارجی باشید

اگر شما یکی از اعضای نیروهای مسلح خارجی هستید، نیازی به ویزای تحصیلی در کانادا ندارید. اگر یکی از اعضای خانواده شما مثل فرزندتان می خواهد در کانادا تحصیل کند باید تمامی موارد مورد نیاز برای ویزا را داشته باشد.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz