درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

وام دانشجویی دانشگاه آمریکا

وام دانشجویی دانشگاه آمریکا

در این مطلب می خواهیم در رابطه با دریافت وام دانشجویی در آمریکا صحبت کنیم. بسیاری از دانشجویان در کشور آمریکا از چگونگی دریافت این وام ها اطلاعاتی ندارد. در رابطه با این مسئله گزارش های بسیاریوجود دارد که خیلی از متقاضیان موفق به دریافت وام و کمک مالی نمی شوند. در صورتی که بسیاری از آنها برای دریافت این وام ها شرایط لازم را دارند…

در رابطه با این مسئله گزارش های بسیاریوجود دارد که خیلی از متقاضیان موفق به دریافت وام و کمک مالی نمی شوند. در صورتی که بسیاری از آنها برای دریافت این وام ها شرایط لازم را دارند. یکی از مسائلی که موجب شده است شاید در سال ۲۰۰۶  بسیاری از دانشجویانی که می توانستند از کمک مالی استفاده کنند، درخواستی نداده اند.

تقریباً تمامی مشاوران در پذیرش دانشگاه های آمریکا توصیه می کنند که از کمک های مالی دانشگاه استفاده کنند، حتی برای افرادی که جزو خانواده های متوسط ​​و یا طبقات بالا هستند و درخواست پذیرش از کالج های خصوصی را دارند. در دانشگاه و یا دانشکده های آمریکا معیارهای خاصی برای تعیین نیاز مالی و وام ها دارند. معمولا مشاورین با این مسئله مخالفند مخالف که برچسب قیمت یک دانشگاه باعث منصرف شدن دانشجویان شود، در حالی که بسیاری از دانشگاه های سطح بالا٬ دارایی های زیادی دارند که برای هزینه هایشان یارانه ای داشته باشند.

مشاورانی که در  کالج ها هستند معمولا پیشنهاد می دهند که پدر و مادر فرد، مدارک مالی خود  از جمله فرم های مالیاتی ، سوابق کسب و کار خود را برای استفاده از کمک مالی را  نگه دارند و در سایت  آنلاین  FAFSA در اوایل ماه ژانویه مدارک  سال آخر تحصیلی خود را پر کنند.

افرادی که مسئول پذیرش دانشجو هستند می توانند تا نام  ۹  کالج دیگری که دانشجو برای آنها درخواست فرستاده است را مشاهده کند، مسئولین پذیرش با توجه به گزارش های متعددی در رابطه با  تعدادی از کالج ها می توانند بر اساس تفسیر و تحلیل خودشان از ترتیب لیست این دانشگاه ها در FAFSA  نسبت به درخواست پذیرش دانشجو تصمیم بگیرند و او را رد کنند یا کمک های مالی وی را کاهش دهند.

با توجه به این مسئله، منابع مختلفی توصیه می کنند که نام دانشگاه های مورد نظر خود را بر اساس حروف الفبا بر روی سایت FAFSA فهرست کنند تا اولویت های دانشجویان نسبت به دانشگاه ها نامشخص باشند. بهترین زمان برای پر کردن این فرم در اول ژانویه است که شما سال آخریست که دانش آموز هستید؛ در حالی که شما می توانید، مشخصات خود را پیش از FASFA در سایت  CSS در اوایل پائیز و قبل از FASFA  آنرا پر کرده و بایگانی نمایید.

طبق گزارشات نشان می دهد، در هنگام پر کردن اطلاعات FAFSA  والدین اشتباهاتی را  انجام می دهند، که این اشتباهات عبارتند از: فشار ندادن دکمه ی ارسال ، بازدید اشتبا ه از وب سایت FAFSA ، جای برخی از گزینه ها را خالی گذاشته در صورتی که درست است که یک صفر به جای آن گذاشت ، ممکن است  املای اسم را صحیح وارد نکرده باشند، باید توجه کرد که شماره امنیت اجتماعی را صحیح  نوشته باشند و یا اطلاعات مالیاتی را اشتباه برآورد کرده باشند.

فرمول FAFSA فرض را بر این می گذارد که ۲۰ ٪ از دارایی های یک دانش آموز صرف هزینه های کالج می شود اما در صورتی که ۶ ٪ از دارایی پدر و مادر آنها استفاده می شود، معمولا مشاورین توصیه می کنند که در سال های اول دانشجویی کمک مالی از حساب پدر و مادر منتقل شود که این حساب توسط والدین کنترل می شود. پرداخت زود هنگام مالیات معمولا توصیه می شود، اما FAFSA  از سال های گذشته استفاده از تخمین برایش امکان پذیر است و بعد از پر شدن مالیات ها این اعداد به روز می گردد.برای فرستادن درخواست به وب سایت FAFSA هیچ هزینه ای وجود ندارد.

کالج ها علاوه بر هزینه هایش بر اساس متوسط بدهی های دانشجویان فارغ التحصیل خود مقیاس می شوند، و اخبار آمریکا بر اساس متوسط ​​بدهی دانشجویان رتبه بندی خود را ارائه می دهد.

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران – آنکارا

پیکاپ پاسپورت آمریکا – پیکاپ ویزا


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz