درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

وسایل نقلیه عمومی آمریکا

وسایل نقلیه عمومی آمریکا

وسایل نقلیه عمومی در ایالات متحده به طورچشمگیری در شهرهای مختلف متفاوت است .بعضی شهرهای ایالات متحده دارای سیستم حمل ونقل مطمئن وجامعی هستند در حالی که سایر شهرها خدمات وسائل نقلیه عمومی بسیار اندکی ارائه می دهند بسته به محل زندگی شما در ارتباط با دانشکده ویا پردیس دانشگاه حمل ونقل عمومی می تواند ساده ترین ارزانترین ومطمئن ترین راه برای رفتن به دانشکده باشد .

اگر تصمیم دارید که در خارج از پردیس دانشگاه زندگی کنید و به ماشین دسترسی ندارید، حتما در مورد بسامد خدمات وسائل نقلیه عمومی در خیابان یا منطقه محل زندگی خود، زمان توقف های برنامه ریزی شده و هزینه سفر، اطلاعات کسب کنید.

اگر نیاز روزانه به خدمات وسائل نقلیه عمومی دارید می توانید خرید ماهانه سفر را به منظور صرفه جویی در هزینه های وسائل نقلیه در نظر بگیرید، این بلیط های سفر در اداره وسائل نقلیه عمومی در شهر شما و اغلب در سایر مکان ها از قبیل داروخانه ها و ادارات پست، موجود است.

اتومبیل

ممکن است اینگونه به نظر برسد که در ایالات متحده همه ماشین دارند و اینکه همه نیز به یک ماشین نیاز دارند، داشتن ماشین بسیار مفید است، اما ممکن است هزینه خرید و نگهداری آن بسیار گران باشد، ممکن است بعضی دانشگاه ها به علت فضای پارک محدود به دانشجویان سال اول اجازه داشتن ماشین در پردیس دانشگاه را ندهند.

خرید ماشین : در مورد ماشین های مورد نظر خود جستجو کنید تا از ایمنی اعتبار آن مطمئن شوید.

هنگام خرید حتما با خود کسی را ببرید که در مورد ماشین و چگونگی فروش آن در ایالات متحده اطلاع دارد. غالب فروشندگان ماشین در مورد قیمت با مشتری مذاکره می کنند. قیمت کل ماشین به سن آن گزینه های انتخابی خود و نوع آن بستگی دارد.

مدل ها و برندها های مختلف را ببینید و قیمت ها را مقایسه کنید. ماشین های دست دوم از ماشین های نو ارزان تر هستند اما ممکن است به تعمیرات بیشتری نیاز داشته باشد.

کتاب آبی که به صورت آنلاین در http://www.kbb.com  قابل دسترسی است منبع مفیدی است که ارزش بازاری عادلانه مدل ها و بسیاری از ماشین های دست دوم را فهرست کرده است، نگاهی به آن بیندازید تا بدانید حدودا چه مقدار هزینه باید بپردازید. همچنین باید از یک مکانیک بخواهید ماشین شخصی که می خواهید بخرید را بررسی کند تا مطمئن شوید که مشکل عمده ای ندارد. اگر از یک بنگاه دار ماشین را بخرید باید یک ضمانتنامه برای آن وجود داشته باشد و بنابراین نیازی به بردن ماشین نزد مکانیک نیست. قبل از خرید ماشین با بخش وسائل نقلیه موتوری در ایالات خود تماس بگیرید تا از مدارک و الزامات داشت یک ماشین اطلاع یابید آنگاه هر گونه مدرک مورد نیاز را از فروشنده بگیرید.

دریافت گواهینامه رانندگی و پیروی از قوانین راهنمایی و رانندگی: اگر قصد دارید در ایالات متحده رانندگی کنید باید یک گواهینامه رانندگی معتبر داشته باشید. فکر خوبی است  که گواهینامه بین المللی را به رسمیت نمی شناسند. حتی آن ایالات هایی که گواهینامه بین المللی را به رسمیت میشناسند آن را تنها به مدت یکسال پس از ورود تان به ایالات متحده می پذیرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کسب گواهینامه ایالتی با اداره محلی بخش ایالتی وسائل نقلیه موتوری مشورت کنید.

آگاهی و پیروی از قوانین راهنمایی و رانندگی و درک اینکه آنها اجرا می شوند حائز اهمیت بسیار است. افرادی که این قوانین را زیر پا بگذارند مشمول جریمه و یا بازداشت می شوند و حتی مزایای رانندگی خود را از دست می دهند.

قوانین راهنمایی و رانندگی در ایالت های مختلف با هم متفاوت است و برای کسب گواهینامه باید در آزمون کتبی مربوط به قوانین ایالت خود قبول شوید، همچنین باید در آزمون رانندگی یا شهری نیز قبول شوید.

بیمه اتومبیل: در اغلب ایالت های متحده امریکا بیمه اتومبیل اجباری است، اما میزان پوشش آن در ایالت های مختلف با هم متفاوت است. اگر ماشینی بیمه نباشد از نظر مالی مالک ماشین مسئول هر گونه تصادفات و خسارات مربوط به ماشین است. در مورد الزامات ایالتی و خرید بیمه اتومبیل با مشاور دانشجویان بین المللی خود مشورت کنید.

اجاره کردن ماشین: اجاره کردن ماشین روش مناسبی برای سفر درون یا خارج شهری بدون زحمت خرید یا مالک ماشین بودن است با این حال به خاطر داشته باشید که محدودیت ها و الزامات خاصی در ارتباط با اجاره ماشین وجود دارد برای مثال بسیاری از آژانس ها ملزم می دارند که فرد اجاره کننده حداقل ۲۵ سال سن داشته باشد. بعضی از آژانس ها به افراد نیز ماشین اجاره می دهند اما هزینه بیشتری دریافت می کنند.

کلوپهای اشتراک ماشین : کلوپهای اشتراک ماشین به اعضایی که هزینه عضویت پرداخت میکنند این امکان را میدهد تا هر وقت  که برایشان مناسب بود ماشین قرض بگیرند و یا رزرو کنند.

به عنوان عضو کلوپ اشتراک ماشین کاربران میتوانند با تلفن یا به صورت آنلاین از موجود بودن ماشین اطلاع پیدا کنند، سپس ان را در نقطه ای معین شده در شهر و یا در درب منزل تحویل بگیرند.

هزینه استفاده از ماشین اشتراکی اغلب کمتر از هزینه اجاره سنتی ماشین است و معمولا نیازی نیست اعضا هزینه سوخت بیمه یا اولین مسافت پیموده شده را بپردازند. احتمالا محبوبترین کلوپ اشتراک ماشین در ایالات متحده زیپ کار است.

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران – آنکارا

پیکاپ پاسپورت  – پیکاپ ویزا


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz