درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ولنتاین را در لندن بگذرانید

ولنتاین را در لندن بگذرانید

ولنتاین را در لندن بگذرانید

روز عشاق یا ولنتاین که هر سال در روز ۱۴ فوریه برگزار می شود از فرهنگ مسیحیان و روم باستان نشات گرفته است. در این روز افراد برای کسانی که دوستشان دارند برای ابراز عشق خود، گل سرخ و هدایایی می دهند. اما لندن نیز از این جشن بی نصیب نیست و در این روز زیبا به شهری رمانتیک تبدیل می شود. در ادامه برخی از کارهایی که عشاق در روز ولنتاین در لندن انجام می دهند را برای شما توصیف خواهیم کرد.

  • قفل عشق

قفل_عشق

یکی از راه های نشان دادن عشق یک زوج به یکدیگر قفل عشق است. اصولا زوج ها قفلی را به بعضی مکان های خاص می بندند و سپس برای پایدار ماندن رابطه احساسی خود کلید آن را به جایی دور پرت می کنند. این ایده در اروپا از اوایل سال ۲۰۰۲ انجام می شود و سمبل قفل کردن و باز نشدن قلب های عاشقان از هم می باشد.

  • ملاقات در ایستگاه سنت پانکراس

ملاقات_در_ایستگاه_سنت_پانکراس

در این ایستگاه مجسمه زیبای ۹ متری برنزی یک زن و مرد است که عاشقانه در کنار هم ایستاده اند. این مجسمه ۲۰ تنی مکانی است که در روز ولنتاین عشاق زیادی را به ایستگاه سنت پانکراس لندن می کشاند. قرار ملاقات عاشقان در زیر ساعت خط راه آهن، صحنه رمانتیک جذابی را ایجاد می کند.

  • چشم لندن در روز ولنتاین

چشم_لندن

در روز ولنتاین چشم لندن مکان مناسبی برای ابراز عشق لندنی ها به یکدیگر می باشد. از روز جمعه ۱۲ فوریه تا یکشنبه ۱۴ فوریه، پیشنهادهای جذابی برای زوج های عاشق وجود دارد مثل کرایه کردن کپسول انحصاری، نوشیدنی های عالی، آبمیوه های گازدار مخصوص و کارهای غافلگیر کننده دیگر.

  • رفتن به میدان یخ بازی

رفتن_به_میدان_یخ_بازی

برخی از عشاق لندنی در روز ولنتاین به میدان یخ بازی می روند تا با هم اسکیت کنند و ساعات عاشقانه ای را روی زمین یخی لندن با هم سپری کنند.

  • قایق های تفریحی لندن

قایق_های_تفریحی_لندن

قایق های تفریحی در لندن نیز می تواند از جمله انتخاب های زوج ها برای گذراندن این روز رومانتیک باشد. در این قایق ها سرگرمی و موسیقی زنده برگزار می شود و آن ها می توانند برای خود میزی بر روی قایق رزرو کنند و بر روی رودخانه از منظره دیدنی شهر نیز لذت ببرند.

  • رفتن به تئاترهای لندن

 

همان طور که می دانید تئاترهای لندن بسیار مشهور می باشند و شاید یکی از روزهایی که بلیط های زیادی به فروش رسد، روز ولنتاین باشد. مردم برای این روز از قبل بلیط تئاتر خود را رزرو می کنند و این یکی از سرگرمی های مردم لندن در روز ولنتاین است.

  • خرید شکلات، کارت ولنتاین و خرس تدی

خرید_شکلات،_کارت_ولنتاین_و_خرس_تدی

 

یکی از رسوم این روز دادن شکلات و هدایایی به شریک عشقی می باشد. هتل شکلات (Hotel Chocolat) از مراکز مهم خرید شکلات های ولنتاین می باشد که صاحب آن یک شرکت بریتانیایی است و بیش از ۱۰ سال در این صنعت مشغول به کار است. این مکان از جمله مکان های شلوغ لندن در روز عشاق می باشد. برای خرید کارت ولنتاین نیز بیشتر مردم به  Paperchaseدر خیابان توتنهام مراجعه می کنند. بهترین کادوی روز ولنتاین نیز خرس تدی است که در اکثر اسباب بازی فروشی ها به راحتی پیدا می شود.

با این که روز ولنتاین را در اکثر کشورها با یک رسوم کلی جشن می گیرند اما هر کشوری برخی رسوم خاص خود را نیز دارد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz