درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ونیز در شماره ۲ لیست شهرهای بد بو

ونیز در شماره ۲ لیست شهرهای بد بو

ونیز شهر توریستی زیبایی است که هرساله توریست های زیادی را به خود جذب میکند اما به علت های زیادی که در این مطلب توضیح داده ایم جز بد بو ترین شهرهای جهان قرار گرفته. گروهی از متخصصان و حامیان محیط زیست، نام ۵ شهر را در جدول بدبوترین شهرهای جهان قرار داده اند که ونیز در شماره دوم این لیست قرار گرفته.

به دنبال انتشار فهرست پنج شهر بدبوی جهان، ونیز در رده دوم این فهرست جای گرفته است. ونیز به دلیل آب‌‌راه‌های مشهور و کوچه های آبی تاریخی و توریستی‌اش، دومین شهر بدبوی جهان معرفی شده است.

گروهی از متخصصان وحامیان محیط زیست اخیرا نام پنج شهر را در جدول بدبو ترین شهرهای جهان قرار داده اند که ونیز توریستی ترین شهر ایتالیا، دومین شهر بدبوی جهان معرفی شده است.

در این فهرست استان کانکان در مکزیک در بالای جدول جای گرفته که علت اصلی بدی هوا و بوی بد آن ناکارآمدی سیستم فاضلاب شهری در این منطقه است.

شهر توریستی ونیز در ایتالیا هم به رغم شهرت تاریخی و جایگاه فرهنگی آن به عنوان شهر رویایی برای هزاران توریست شناخته شده و سالانه بیشترین تعداد توریست را از سراسر جهان به خود جذب می کند ، در ردیف دوم این فهرست طبقه بندی شده است. بنابراین توریست هایی که آرزو دارند در نهرهای تاریخی و مشهور ونیز قایقرانی کنند و از خیابان های باریک و تاریخی این شهر عبور کنند، ناچارند صبر و تحمل زیادی را برخود هموار کنند ، زیرا خیابان های ونیز بوی چندان خوشایندی ندارند و نکته اصلی هم همان جاذبه این شهر یعنی کانال ها و راه آب هایی است که این شهر تاریخی و موزه های آن را با شهرتی جهانی محبوب همگان کرده است.

سومین شهر بدبوی جهان شهری است به نام رتوروا در کشور نیوزیلند که به طور شبانه روزی بویی شبیه به تخم مرغ گندیده دراین شهر به مشام می رسد. درواقع علت اصلی این بوی بد و انتشار آن منابع زمین گرمایشی است که در این منطقه از زمین به ویژه بسیار زیاد است و با انتشار انواع مواد آلی از اعماق زمین محیط شهر را بدبو می کند.

چهارمین شهر بدبوی جهان در این جدول نیز سنت هلن واقع در اوکلند انگلستان است که در اصل محل کشت پیاز و پوشیده از مزارع پیاز است.

و بالاخره پنجمین و آخرین شهر بدبوی جهان در این جدول شهر توریستی دیگری است در فرانسه که محل تولید پنیر مخصوص محلی به نام کوت – د- اور بوده که به رغم شهرت و محبوبیت بسیار بوی بدی دارد اما باوجود بوی بد هنوز هم محبوب توریست های بسیاری است که به قصد چشیدن این نوع پنیر به این منطقه سفر می کنند.

منبع:خبرگزاری میراث فرهنگی

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz