درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ویزاهای توریستی-درمانی، توریستی، تفریحی(B-2)

ویزاهای توریستی-درمانی، توریستی، تفریحی(B-2)

اگر هدف سفر برنامه ریزی شده، ماهیت تفریحی از جمله گردش، دیدار با دوستان یا خویشاوندان، دیگران داشته باشد، یا با درمان مرتبط باشد یا ماهیت آن انجام فعالیت های دوستانه، اجتماعی یا خدماتی و یا مشارکت افراد بی تجربه در رویدادهای موسیقی، ورزشی، و غیره ای باشد که بابت آن مزدی دریافت نمی کنند، ویزای توریستی (B-2) نوع ویزای مناسب برای سفر آن ها است. افرادی که برای هدف دیگری برای مسافرت به ایالات متحده برنامه ریزی کرده اند از جمله دانشجویان، کارگران موقت، خدمه، یا اهالی رسانه باید نوع دیگری از ویزا را درخواست بدهند. می توانید اطلاعات بیشتر برای نیازمندی های B-2 را در travel.state.gov بیابید.

توجه کنید:

نمایندگان روزنامه، رادیو، فیلم، دست اندرکاران مجلات یا رسانه های جمعی دیگر خارجی مشغول به این فعالیت هنگامی که در ایالات متحده هستند به ویزای غیرمهاجرتی رسانه ای (I) نیاز دارند و نمی توانند با استفاده از ویزای توریستی یا برنامه ابطال-ویزا Visa Waiver Program به ایالات متحده سفر کنند.

برنامه ابطال-ویزا Visa Waiver Program

مسافرانی که از کشورهای واجد شرایط (در خصوص تمام ارجاع ها به «کشور» یا «کشورها» در این صفحه لازم به ذکر است که قانون سال ۱۹۷۹ روابط تایوان منتشر شده در Pub. L. No. 96-8 بخش ۴(b)(1) تصریح می کند که «هرگاه قوانین ایالات متحده به کشورها، ملت ها، حکومت ها، دولت ها یا نهادهای مشابه اشاره داشته باشد، این اصطلاح ها نیز باید شامل آن باشد و آن قوانین باید با ۲۲ U.S. C. ɠ ۳۳۰۳ (b)(1) همخوانی داشته باشند. بر همین اساس، تمام ارجاع ها به «کشور» یا «کشورها» در برنامه لغو ویزا که قانون گذاری را مجاز شمرده است، بخش ۲۱۷ قانون مهاجرت و ملیت، ۸ U.S.C.، باید بر اساس تایوان باشند) و برای ۹۰ روز یا کمتر با هدف تجارت یا تفریح (ویزای دسته B-1 یا B-2) به ایالات متحده می آیند، اگر الزامات مورد نیاز برنامه لغو ویزا را داشته باشند می توانند بدون ویزا به ایالات متحده سفر کنند.

اخیرا ۳۸ کشور در برنامه لغو ویزا مشارکت دارند. برای مشاهده فهرست کشورهای فعال و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص الزامات برنامه لغو ویزا به سایت سفارت آمریکا travel.state.gov سربزنید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz