درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ویزای توریستی آمریکا(۲)

ویزای توریستی آمریکا(۲)

تکمیل درخواست ویزای توریستی به صورت آنلاین

 • درخواست ویزای غیرمهاجرتی آنلاین  و تکمیل فرم DS-160: شما باید اول درخواست ویزای آنلاین را تکمیل کنید و دوم از صفحه تایید فرم پرینت بگیرید و با خود به جلسه مصاحبه ببرید.
 • عکس: هنگام تکمیل آنلاین فرم DS-160 باید عکس خود را هم اپلود کنید. عکس شما باید طبق فرمتی باشد که در شروط عکس توضیح داده شده است.

تعیین وقت مصاحبه

اگرچه مصاحبه برای سنین خاصی که در ادامه عنوان خواهیم کرد ضروری نیست، اما افسران کنسولی حق دارند صرف نظر از سن متقاضی، از هر کس مایل باشند مصاحبه بگیرند.

اگر سن شما….. است؛  پس مصاحبه برای شما…………..

۱۳ سال و کمتر است؛ معمولا مصاحبه برای شما مورد نیاز نیست

۱۴-۷۹ سال است؛ مصاحبه برای شما لازم است (به استثنای بعضی از موارد تمدید ویزا)

۸۰ ساله و بالاتر است؛ معمولا مصاحبه برای شما مورد نیاز نیست

شما باید معمولا در سفارت خانه یا کنسولگری ایالات متحده در کشوری که زندگی می کنید، برای مصاحبه تان برنامه ای بریزید. شما می توانید در هر سفارت خانه یا کنسولگری که بخواهید ترتیب مصاحبه تان را بدهید اما بدانید که ممکن است واجد شرایط سفر شدن از خارج از محل اقامت دایمتان مشکل باشد.

زمان انتظار برای مصاحبه ممکن است بر اساس محل، فصل، و دسته ویزا تفاوت کند بنابراین باید زودتر درخواست ویزا بدهید. زمان انتظار برای جایی که از آن درخواست مصاحبه می دهید را مد نظر قرار دهید:

برای مصاحبه تان آماده شوید

 • هزینه ها-هزینه غیرقابل استرداد درخواست ویزا را اگر لازم است قبل از مصاحبه تان پرداخت کنید. وقتی ویزای شما تایید شد، می توانید هزینه صدور ویزا را جداگانه بسته به ملیت خود بپردازید. در زیر اطلاعات هزینه ها را ارئه کرده ایم:

هزینه درخواست ویزای توریستی:۱۶۰ دلار آمریکا

 • دستورالعمل های موجود در سفارت خانه یا کنسولگری ایالات متحده در محل درخواست ویزای خود را مطالعه کنید تا در خصوص هزینه های پرداختی بیشتر بدانید.

مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید!

قبل از مصاحبه برای ویزا، مدارک مورد نیاز زیر را جمع آوری و آماده کنید:

 • پاسپورت معتبر برای سفر به ایالات متحده-پاسپورت شما باید حداقل شش ماه بیش از اقامتتان در ایالات متحده اعتبار داشته باشد مگر این که طبق توافق کشورهای خاص (PDF-57KB) از آن معاف باشید. اگر بیش از یک نفر در پاسپورت شما وجود دارد، هر کدام که نیاز به دریافت ویزا دارند باید درخواست جداگانه ارائه کنند.
 • صفحه تایید (Confirmation) درخواست ویزای غیرمهاجرتی، فرم DS-160
 • رسید پرداخت هزینه درخواست، در صورتی که لازم است قبل از مصاحبه آن را بپردازید.
 • عکس- هنگام تکمیل فرم آنلاین DS-160 باید عکس خود را آپلود نمایید. اگر آپلود عکس موفقیت آمیز نباشد، باید یک عکس چاپی با فرمت توضیح داده شده را همراه داشته باشید.

ممکن است به مدارک بیشتر نیاز باشد!

در وب سایت سفارت خانه یا کنسولگری که از آن درخواست ارائه می کنید، دستورالعمل ها برای چگونگی درخواست ویزا را مطالعه کنید. ممکن است به مدارک اضافی نیاز باشد تا ثابت کنید واجد شرایط هستید. مثلا مدارک اضافی مورد نیاز ممکن است شواهدی باشد دال بر:

 • هدف سفرتان؛
 • قصد شما برای ترک خاک ایالات متحده بعد از سفر؛ و/یا
 • توان شما برای پرداخت همه هزینه های سفر

شواهد شما دال بر استخدام و ارتباطات خانوادگی شما ممکن است کافی باشد تا هدف سفرتان و بازگشت شما به وطن خودتان را نشان دهد. اگر نمی توانید از پس همه هزینه های سفر برآیید، می توانید شواهدی نشان دهید که فرد دیگری بخشی یا کل هزینه سفرتان را تقبل می کند.

توجه کنید: متقاضیان ویزا باید بر اساس سکونت و ارتباط های متقاضی در خارج از کشور درخواست دهند نه اطمینان خاطر از خانواده و دوستان خود در ایالات متحده. دعوت نامه یا سوگندنامه پشتیبانی برای درخواست ویزای غیرمهاجرتی موقت، مورد نیاز نیست. اگر قصد دارید دعوت نامه یا سوگندنامه پشتیبانی را در جلسه مصاحبه همراه بیاورید، به خاطر داشته باشید این ها جزو حقایقی نیستند که بر اساس آن ها تصمیم می گیرند ویزای غیرمهاجرتی توریستی به شما اعطا شود یا خیر.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz