درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ویزای توریستی آمریکا(۳)

ویزای توریستی آمریکا(۳)

حضور در جلسه مصاحبه برای ویزا

طی جلسه مصاحبه، افسر کنسولی تشخیص می دهد شما مستحق دریافت ویزا هستید یا نه، و بر اساس هدفتان از سفر، کدام دسته ویزا به شما تعلق بگیرد. باید ثابت کنید طبق قوانین ایالات متحده واجد شرایط دریافت گروه ویزای مورد تقاضای خود هستید.

اسکن بدون جوهر دیجیتال از اثرانگشت شما به عنوان بخشی از فرایند درخواست از شما اخذ خواهد شد. معمولا آن ها را طی مصاحبه می گیرند اما با توجه به محل تقاضا، متفاوت هم هست.

بعد از مصاحبه دریافت ویزا، ممکن است درخواست شما به بررسی بیشتر نیاز داشته باشد. اگر در خصوص درخواست شما به پردازش بیشتر نیاز باشد، افسر کنسولی به شما خبر خواهد داد.

وقتی ویزا تایید می شود، اگر در کشور شما هزینه صدور ویزا دریافت می شود، باید آن را بپردازید و به شما اطلاع خواهند داد ویزا و پاسپورتتان چگونه به شما بازخواهد گشت. زمان پردازش ویزا را مطالعه کنید تا بدانید پاسپورت و ویزایتان چه موقع آماده تحویل توسط شخص شما یا از طریق پست به نشانی اعلامیتان خواهد بود.

ورود به خاک ایالات متحده

ویزا به شهروندان خارجی امکان می دهد به یکی از محل های ورود به ایالات متحده (معمولا فرودگاه) وارد شوند و درخواست ورود به خاک ایالات متحده نمایند. ویزا تضمینی برای ورود شما به خاک ایالات متحده نیست. وزارت امنیت داخلی، ماموران محافظت مرزی و گمرک ایالات متحده در محل ورود، اجازه دارند پذیرش برای ورود به خاک ایالات متحده را برای شما مجاز یا ممنوع اعلام کنند. اگر اجازه ورود به خاک ایالات متحده را پیدا کنید، افسر محافظت مرزی و گمرک، مهر پذیرش یا فرم کاغذی I-94 با ثبت تاریخ ورود یا عزیمت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

با مطالعه وب سایت محافظت مرزی و گمرک در زیر بخش مهمانان بین المللی و محافظت مرزی و گمرکی، درباره شرایط پذیرش و ورود و محدودیت ها در خصوص همراه داشتن غذا، محصولات کشاورزی و کالاهای محدود یا ممنوع بیشتر بدانید.

تمدید اقامت در آمریکا

در وب سایت خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده، به بخش extend your stay مراجعه کنید تا درباره نحوه درخواست تمدید اقامت خود بیشتر از تاریخ تعیین شده در مهر پذیرش یا فرم I-94 بیشتر بدانید.

شما باید در تاریخ تعیین شده توسط مهر پذیرش یا فرم I-94  یا پیش از آن از ایالات متحده عزیمت کنید مگر این که درخواست تمدید اقامت شما مورد تایید خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده قرار گیرد.

عدم عزیمت از ایالات متحده در تاریخ مقرر منجر به بدون وضعیت ماندن شما خواهد شد. طبق قوانین ایالات متحده، ویزای مسافرانی که بدون وضعیت هستند به طور خودکار لغو می شود (بخش (g)222 قانون مهاجرت و ملیت). اگر ویزای چندبار ورود داشته اید و به دلیل بدون وضعیت شدن لغو شده باشد، برای ورود بعدی به ایالات متحده معتبر نخواهد بود.

عدم عزیمت از ایالات متحده در تاریخ مقرر منجر به فاقد صلاحیت شدن ویزای شما برای درخواست های بعدی شما خواهد شد.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz