درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ویزای توریستی آمریکا(۵)

ویزای توریستی آمریکا(۵)

تجدید ویزا

اگر بار اولی است که درخواست می دهید یا می خواهید ویزای خود را تجدید کنید، باید همان فرایند قبل را بگذرانید. برخی از متقاضیان تجدید ویزا در دسته های خاص ویزا ممکن است مشمول برنامه Interview Waiver Program باشند که به افراد واجد شرایط امکان می دهد بدون مصاحبه شخصی با افسر کنسولی ایالات متحده، درخواست ویزا بدهند. اگر برنامه Interview Waiver Program  برای محل سکونت شما وجود دارد و واجد شرایط آن هستید، در وب سایت سفارت خانه یا کنسولگری ایالات متحده ای که از آن درخواست می دهید، دستورالعمل ها را مطالعه کنید.

آیا در صورت داشتن کارت مسافران تجاری سازمان همکاری های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه  (ABTC)به ویزا نیاز دارم؟

بله شما باز هم برای سفر به ایالات متحده به ویزا نیاز خواهید داشت مگر این که مشمول Interview Waiver Program باشید. داشتن کارت مسافران تجاری سازمان همکاری های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (APEC) باعث تغییر شرایط ویزای شما، وضعیت ویزای شما، یا فرایند ویزا برای سفر به ایالات متحده نخواهد شد.

هنگام ارائه درخواست ویزا چگونه می توانم از کارت مسافران تجاری سازمان همکاری های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه خود استفاده کنم؟

اگر کارت مسافران تجاری سازمان همکاری های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه را دارید، شاید بتوانید تسریع در قرار مصاحبه ویزا را ترتیب دهید. برای برنامه ریزی در خصوص تسریع مصاحبه در وب سایت سفارت خانه یا کنسولگری محل درخواست خود، دستورالعمل های قرار تسریع شده را مطالعه فرمایید.

نکاتی در مورد ویزای کارکنان صنعتی کشتیرانی خاص

برخی از کارگران خارجی خاص کشتیرانی هنگامی که در ایالات متحده هستند مجازند درخواست استوارنامه تایید کارگر حمل و نقلی را ارائه کنند. اگر شما به عنوان یک کارگر کشتیرانی خدماتی را در مناطق بندری امن انجام دهید، ویزایتان باید این عبارت را داشته باشد: “TWIC Letter Received” (یعنی استوارنامه تایید کارگر حمل و نقلی دریافت شد). کارگرانی که ویزایشان این عبارت را مرقوم نداشته باشد طبق نظر نظارت امنیت حمل و نقل اجازه ندارند درخواست استوارنامه تایید کارگر حمل و نقلی بدهند.

برای این که در ویزای شما عبارت بالا مرقوم شود باید از کارفرمایتان یک نامه بگیرید که در آن توضیح داده است چرا به استوارنامه تایید کارگر حمل و نقلی نیاز دارد و شما متقاضی احتمالی استوارنامه تایید کارگر حمل و نقلی هستید. هنگام ارائه درخواست ویزای B-1 باید این درخواست را ارائه کنید. برای دریافت ویزای B-1 باید واجد شرایط همه شروط دیگر نیز باشید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz