درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ویزای توریستی آمریکا باهدف تجارت و تفریح

ویزای توریستی آمریکا باهدف تجارت و تفریح

به طورکلی، شهروندان کشورهای خارجی که مایلند وارد ایالات متحده شوند در قدم اول باید ویزا دریافت کنند؛ این ویزا می تواند یا ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت باشد و یا یک ویزای مهاجرتی برای اقامت دایمی. ویزا به اتباع خارجی اجازه می دهد به محل ورود به خاک ایالات متحده سفر کند و از مامور بازرسی مهاجرت درخواست ورود به ایالات متحده کند.

ویزای «توریستی» یک ویزای غیرمهاجرتی است و معمولا برای اقامت موقت برای تجارت در خاک ایالات متحده (B-1)، تفریح یا درمان (B-2)، یا هر سه (B-1/B-2) دریافت می شود.

ویزای توریستی تجارتی (B-1)

اگر هدف از سفر برنامه ریزی شده، با تجارت ارتباط داشته باشد، مثلا مشورت با شرکای تجاری، حضور در یک کنفرانس علمی، آموزشی، حرفه ای یا تجاری، واگذاری ملک، یا مذاکره برای یک قرارداد، در آن صورت ویزای توریستی تجاری (B-1) نوع مناسب ویزا برای سفر شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و فعالیت های دیگری که می توانید با داشتن وضعیت B-1 انجام دهید، از قسمت سفر تجاری به ایالات متحده در سایت www.travel.state.gov/content/visa/english/business/business-vias-center.html دیدن کنید.

خوداشتغالی یا شغل بومی:

طبق قوانین مهاجرتی، افراد واجد شرایط خود اشتغالی یا شغل بومی می توانند به عنوان توریست تجارتی تحت شرایط خاص به ایالات متحده سفر کنند و همراهشان:

۱-یک کارفرمای شهروند ایالات متحده باشد که خارج از ایالات متحده اقامت دایم دارد یا در یک کشور خارجی مستقر است و یا در حال دیدار از ایالات متحده است و یا به طور موقت منتقل شده است؛ یا ۲-کارفرمای تابعه خارجی داخل ایالات متحده مه وضعیت ویزای غیرمهاجرتی B، E، F، H، I، J، L، M، O، P یا Q است.

نکته مهم در خصوص ویزای B-1:

قانون سال ۲۰۰۸ اعطای اختیار مجدد حمایت از قربانیان قاچاق ویلیام ویلبرفورس الزام می کند فردی که برای ویزای شغل بومی (B-1 domestic employee) درخواست می دهد از حقوق خود تحت قانون استخدام، کار و مهاجرت فدرال آگاه شود. برای آگاهی از حقوق خود و حمایت های آن از سایت سفارت آمریکا به آدرس travel.state.gov دیدن کنید.

پرسش های بیشتر درباره ویزا

برای کسب اطلاعات کلی درباره درخواست ویزای توریستی از جمله مدارک و هزینه های لازم لطفا از travel.state.gov دیدن کنید. برای اگاهی از روند جزء به جزء درخواست ویزا یا عدم صلاحیت برای دریافت ویزا می توانید از وب سایت سفارت خانه یا کنسولگری ایالات متحده در کشوری که از آن در usembassy.gov درخواست ارائه می دهید دیدن نمایید.

اگر پرسش شما در خصوص مورد ویزای در حال بررسی در خارج از ایالات متحده است، باید ابتدا با سفارت خانه یا کنسولگری ایالات متحده در جایی که از آن درخواست داده اید تماس بگیرید. قبل از ارائه سوال خود، حتما به travel.state.gov و وب سایت آن سفارت خانه یا کنسولگری خاص سربزنید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz