درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ویزای توریستی امارات و مدارک آن

ویزای توریستی امارات و مدارک آن

 

جاذبه های امارات آنقدر فراوان است که هر فردی می خواهد حداقل یک بار به آنجا سفر کند. همانطور که در پست های قبل گفته شد، ویزای دبی، تنها در کشور امارات و توسط اداره مهاجرت آن کشور صادر می گردد. بنابر­این برای اخذ ویزا، باید حتما خود شما یا فردی که ضمانت شما را بر عهده دارد، به آن اداره درخواست بدهد.

برای اخذ ویزای توریستی توسط هر آژانس گردشگری مانند آژانس گردشگری ایران آنکارا، می توانید تاریخ و ساعات رفت و برگشت خود را به کشور دبی، اعلام کرده و آن ها با توجه به مدارکی که شما به آن ها می دهید، کار های لازم را انجام داده و ضمانت شما را برای ورود و خروج به کشور دبی انجام می دهند.

درخواست ویزای توریستی امارات متحده عربی دردسری ندارد و توسط کارگزاران زیادی انجام می‌گیرد. به دلیل دخالت‌نداشتن سفارت، مصاحبه‌ای هم انجام نمی‌گیرد و حضور متقاضی ضرورتی ندارد.

در صورتی که قصد ورود به هر کدام از شهرهای امارات متحده عربی را داشته باشید، باید ویزای مربوط به همان شهر را دریافت کنید؛ مثلاً اگر ورود شما از طریق فرودگاه ابوظبی است، باید ویزای ابوظبی بگیرید. مدت اعتبار ویزای توریستی، می‌تواند به سه صورت : چهارده روزه، یک ماهه و سه ماهه باشد. ویزایی که برای سفرهای چند روزه‌ی گردشی صادر می‌گردد، عموماً چهارده روزه است.

ویزای توریستی در دو حالت عادی و اضطراری صادر می‌شود؛ صدور ویزای عادی بین سه تا ده روز طول می‌کشد و ویزای اضطراری بیشتر از دو روز زمان نمی‌برد. گاهی – بنا بر شرایط خاص – امکان صدور ویزای فوق اضطراری هم وجود دارد که تنها چند ساعت وقت می‌گیرد. هزینه‌ی صدور این ویزاها متغیر است؛ ویزای عادی حدود ۲۶۰ هزار تومان هزینه دارد و قیمت ویزاهای اضطراری و فوق اضطراری باید توسط شرکت صادرکننده تعیین شوند.

ویزای توریستی امارات و مدارک آن

توجه: زنان زیر سی سال که تنها سفر می‌کنند، ممکن است مجبور به پرداخت مبلغ صد درهم علاوه بر هزینه‌‌ی ویزا باشند؛ مگر این‌که اجازه‌ی رسمی از پدر یا همسر خود داشته باشند.

مدارک مورد نیزا برای اخذ ویزای توریستی دبی

  1. حتما لازم است تصویر صفحه مشخصات گذرنامه یا پاسپورت شما در لیست مدارکتان موجود باشد.
  2. در لیست مدارک خود تصویر رنگی خودتان را قرار دهید.

دقت کنید که اگر بخواهید حتی یک روز بیشتر از زمان تایین شده در امارات متحده بمانید، به دردسر هایی همچون پرداخت جریمه و غیره دچار خواهید شد.

اگر خواستار دریافت ویزای ۱۴ روزه هستید حتما به نکات زیر توجه کنید:

  1. مدت اخذ ویزای ۱۴ روزه می تواند بین ۵ تا ۱۰ روز به طول بیانجامد با اینکه اداره مهاجرت امارات متحده عربی، دارای کارمندان بسیاریست اما با توجه به نوع بررسی و صلاحدید کارمندان، مدت زمان صدور ویزا برای هر شخص متفاوت است.
  2. اداره مهاجرت امارات در روز های جمعه و شنبه تعطیل است و روز پنج شنبه نیز به صورت پاره وقت کار می کنند. بنابراین پیشنهاد می کنیم کار های اخذ ویزای خود را به روز های آخر هفته نیندازید.
  3. سعی کنید دو هفته قبل از سفر  ویزای خود را دریافت کنید و بلیط خود را خریداری کنید تا هم در هزینه صرفه جویی شود و هم استرس عدم صدور یا تاخیر ویزا را نداشته باشید.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz