درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ویزای دانشجویی، هزینه های جاری

ویزای دانشجویی، هزینه های جاری

منابع مالی و هزینه های تحصیل در خارج از کشور

بازار دانشجویان بین المللی به منبع درآمد بزرگی برای اقتصادهای محلی تبدیل شده است و بسیاری از نهادها به درآمدهایی وابسته اند که دانشجویان خارجی با خود می آورند. کشورهای دریافت کننده دانشجو می توانند از مهاجران ماهر واجد شرایطی که خدمات زیادی به کشور جدید خود می کنند، استفاده زیادی ببرند.

در بیشتر کشورهای میزبان، تحصیلات عالی، بدون شهریه بود. تا دهه ۱۳۶۰ بسیاری از کشورها برنامه ای برای تحمیل هزینه بر دانشجویان داخلی و خارجی نداشتند. بریتانیا اولین کشوری بود که برای دانشجویان خارجی هزینه تعیین کرد و کشورهای دیگر مانند استرالیا از همین روش پیروی کردند.

اکنون بازار بین المللی برای دانشجویان، به میلیاردها دلار می رسد و به دنبال آن، رقابت بین موسسات، بسیار شدید است. تحصیل در خارج از کشور، بسیار پرهزینه است و در بیشتر موارد، افراد هزینه آن را از درآمد و دارایی شخصیشان می پردازند.

در کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه ، سه الگو برای تعیین هزینه وجود دارد:

  1. در برخی کشورها، هزینه برای دانشجویان خارجی از هزینه برای دانشجویان داخلی بیشتر است. این مسئله در استرالیا، کانادا، نیوزلند، بریتانیا، و ایالات متحده برقرار است. سوئد نیز از سال ۲۰۱۱ برای دانشجویان غیراروپایی هزینه در نظر گرفت.
  2. برخی کشورها بین هزینه های دانشجویان خارجی و داخلی تفاوتی قایل نیستند. در فرانسه، یونان، مجارستان، ایتالیا و ژاپن، هزینه های شهریه دانشجویان بومی و غیربومی یکسان است.
  3. کشورهایی مانند دانمارک، فنلاند و نروژ هنوز برای دانشجویان خارجی هزینه ای تعیین نکرده اند.ش

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz