درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ویزای غیرمهاجرتی آمریکا

ویزای غیرمهاجرتی آمریکا

ویزاهای غیرمهاجرتی توسط وزارت امورخارجه ایالات متحده آمریکا برای اتباع خارجی صادر می شود که قصد دارند مدت کوتاهی در ایالات متحده بمانند. دوره های آن نیز برای انواع مختلف افراد غیر مهاجر، متفاوت است.

در گذشته به محض ورود اتباع کشورهای دیگر به ایالات متحده، به آنان برگه فرم آی-۹۴، فرم سوابق ورود-خروج (Form I-94, Arrival-Departure Record) ارائه می شد که نشان دهنده تاریخ پذیرش، نوع ویزا و تاریخ انقضای ویزا بود. گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده، فرم آی-۹۴، فرم سوابق ورود-خروج را در نقاط ورودی هوایی و دریایی را خودکار کرده است. این سامانه خودکار، یک سابقه ورود-خروج الکترونیکی ایجاد می کند و تمام داده هایی که در فرم موجود بود را در خود دارد. به همین دلیل برگه آی-۹۴ دیگر صادر نمی شود. به جای آن داخل مدارک سفر شما، مهر پذیرش گمرک و حفاظت مرزی می زنند. اگر به کپی سابقه پذیرش آی-۹۴ خود نیاز دارید، می توانید آن را از www.cbp.gov/I94 تهیه کنید. در مرزهای زمینی و غیردریایی ورود به آمریکا، هنوز هم آی-۹۴ کاغذی صادر می شود.

مهر پذیرش در مدارک سفر یا I-94/I-94W دبلیو نشان دهنده وضعیت غیر مهاجرتی شما و دوره زمانی است که می توانید به شکل قانونی در ایالات متحده بمانید. توجه داشته باشید که مهر پذیرش در مدارک سفر و یا در I-94/I-94W نشان می دهد شما چه مدت اجازه دارید در ایالات متحده بمانید. اما ویزای غیرمهاجرتی شما چنین چیزی را نشان می دهد (اگر ویزا صادر شده باشد). ویزا فقط نشان می دهد براساس نوع ویزا، چه موقع و چندبار می توانید از خارج ایالات متحده، درخواست پذیرش به داخل ایالات متحده نمایید.

ما متوجه هستیم که شاید بخواهید طولانی تر از برنامه اصلی خود در ایالات متحده اقامت کنید. اما برای اقامت بیشتر باید به همان شیوه ی اول هنگام اولین درخواست ورود به خاک ایالات متحده آمریکا کهمجاز به انجام آن شده اید باید درخواست تمدید اقامت/تمدید ویزای ایالات متحده بدهید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz