درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ویزای کار خارج از دانشگاه در کانادا

ویزای کار خارج از دانشگاه در کانادا

ویزای کار خارج از دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا

دانشجویان بین‌المللی/ خارجی می‌توانند با درخواست ویزای کار خارج از دانشگاه از اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC)، در خارج از دانشگاه به کار مشغول شوند.

به منظور واجد شرایط بودن برای ویزای کار خارج از دانشگاه، دانشجو باید:

  • ویزای تحصیل معتبری داشته باشد.
  • زمانیکه در این برنامه شرکت می‌کند در موسسه‌ای درحال تحصیل باشد. (به این استثنا توجه کنید: دانشجویانی که در برنامه‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی موسسات شرکت کرده و در این طرح ثبت‌نام کرده اند برای دریافت ویزای کار خارج از دانشگاه واجدشرایط نیستند).
  • در جایگاه علمی رضایت‌بخشی تعیین شده از سوی موسسه باقی بمانند.
  • پیش از درخواست ویزای کار خارج از دانشگاه برای حداقل شش ماه به صورت تمام وقت درحال تحصیل باشند.
  • فرم اجازه‌نامه موسسه دانشگاهی خود و ایالتی که در آن در حال تحصیل هستند را در سامانه اطلاعات اداره شهروندی و مهاجرت کانادا ثبت کنند تا واحد شرایط بودنشان برای اجازه کار خارج از دانشگاه تایید گردد.

دانشجویان بین‌المللی زیر شرایط دریافت ویزای کار خارج از دانشگاه را ندارند:

  • دانشجویان دارای ویزای توریستی یا بورسیه‌ای
  • دانشجویانی که از دپارتمان وزارت خارجه و تجارت بین‌المللی جایزه یا بورسیه تحصیلی دریافت کرده‌اند.
  • دانشجویانی که به‌وسیله آژانس توسعه بین‌الملل کشور کانادا تامین مالی می‌شوند.
  • دانشجویان شرکت‌کنده در برنامه بورسیه محققان کانادا-چین، برنامه بورسیه سازمان دول آمریکایی یا برنامه کمک هزینه دانشجویی فرصت برابر کانادا-شیلی.

ویزای کار خارج از دانشگاه معمولا برای مدت زمانی مشابه ویزای تحصیل به انضمام ۹۰ روز اضافی دیگر اعتبار دارد. دانشجویان می‌توانند حداکثر هفته‌ای ۲۰ ساعت خارج از دانشگاه کار کنند اما می‌توانند در طول تعطیلات برنامه‌ریزی شده مانند تعطیلات تابستانی یا بهار و یا استراحت زمستانی، تمام وقت کار کنند.

اگر یک دانشجو نتواند الزامات مربوط به واجدشرایط بودن را حفظ کند، اعتبار ویزای کار خارج از دانشگاه باطل می‌گردد و دانشجویان باید سریعا ویزا را به اداره شهروندی و مهاجرت کانادا تسلیم کنند.

هنگامی‌که دانشجویان بین‌المللی فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی را دریافت کنند.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz