درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

پارک هزاره شیکاگو امریکا

پارک هزاره شیکاگو امریکا

پارک زیبای هزاره با حدود نود و نه هزار متر مربع مساحت در اطراف دریاچه میشیگان قرار دارد. در سال ۱۹۹۷ میلادی اقدامات لازم برای طراحی یک پارکینگ زیرزمینی و مکانی جدید برای اجرای موسیقی آغاز شد و در سال ۲۰۰۴ با حضور ۳۰۰۰۰۰ نفر افتتاح شد.
این پارک از قسمت های زیادی تشکیل شده است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:
آبنمای کرون
این آبنما توسط هنرمند اسپانیایی Jaume Plensa طراحی شد و دارای دو برج ۱۵٫۲ متری از جنس آجر و شیشه است که زیر هر کدام یک استخرکم عمق با گرانیت سیاه است که تصویر دو برج بر روی آن ها منعکس می شود. مطمئنا این مکان مورد علاقه کودکان می باشد.
دروازه ابری
این دروازه لوبیا شکل توسط طراح هندی آنیش کاپور در بخش مرکزی پارک ساخته شد. ابعاد اینسازه ۲۰*۱۳*۱۰ و وزن آن ۱۱۰ تن است. این دروازه که شبیه به یک قطره جیوه است در قسمت بالایی منعکس کننده ساختمان های بلند روبروی خود است و در قسمت پایین قسمتی از پارک را نشان می دهد.
عمارت جی پریتزکر
این عمارت برای برگزاری کنسرت ها توسط فرانک گری معمار کانادایی در فضای باز پارک طراحی شد. این مجموعه دارای ۴۰۰۰ صندلی ثابت و یک فضای سبز با حدود ۸۸۰۰ متر مربع مساحت می باشد که در حدود ۷۰۰۰ نفر را می تواند در خود جای دهد. سیستم آکوستیک تعبیه شده بر روی سن به طور خلاقانه طراحی شده است که صدا را مانند تالار های سرپوشیده منتشر می کند.
تئاتر هریس
این مکان در قسمت شمالی پارک واقع شده و برای اجرای تئاتر، گروه های موسیقی و اجرای رقص توسط گروه معماری HBRA طراحی و ساخته شده است.
مرکز دوچرخه مک دونالد
مرکز دوچرخه سواری این پارک در قسمت شمال شرقی قرار دارد و ۳۰۰ فضای پارک دوچرخه دارد. این فضا امکاناتی مثل اجاره دوچرخه، تعمیر و پارک آن دارد. همچنین فست فود مک دونالد نیز برای پذیرایی مهمانان در این فضا قرار دارد.
پل بی پی
پل بی پی پارک هزاره را به میدان Daley Bicentennial وصل می کند. این پل مارپیج توسط معمار فرانگ گری طراحی شده است و با استیل ضد زنگ پوشیده شده است.
پارک هزاره قسمت های زیاد دیگری نیز شامل می شود که بازدید آن ها برای توریستان امریکا خالی از لطف نخواهد بود.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz