درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

پربازدیدترین موزه های دنیا

پربازدیدترین موزه های دنیا

وقتی به سفر های سیاحتی می‌روید قاعدتا اولین مکان‌هایی که در لیست گردشگری شما قرار می‌گیرد، موزه‌ها هستند. اما طبیعی‌ است که بعضی موزه‌ها جذابیت خاص‌تری دارند.

موزه بازتاب تاریخ، فرهنگ و آدام و رسوم یک جامعه و کشور است و آثار به نمایش گذاشته شده در یک موزه نمایی کلی از سناریوی تاریخ یک ملت را نشان می دهد.

با وجود فراوانی مراکز بزرگ تفریحی و سیاحتی امروزه مردم رغبت زیادی به بازدید از موزه ها ندارند.

با این حال موزه ها همچنان از مراکز مهم توریستی کشورها به حساب آمده و جذابیت های زیادی داشته و نقش مهمی را برای توریست هایی که قصد آشنایی با فرهنگ و تاریخ یک کشور را دارند ایفا می کنند.

در ادامه به لیست برترین و پربازدیدترین موزه های دنیا اشاره خواهیم کرد.

موزه لوور ، پاریس

تعداد بازدید کننده در سال : ۰۰۰٫ ۷۲۰٫ ۹

هزینه ورود : ۱۵ دلار

لوور بزرگترین موزه دنیا است که در شهر پاریس در فرانسه واقع شده است . شروع به کار این موزه از سال ۱۷۹۳ بوده و بیش از ۳۵۰۰۰ شیئی تاریخی و دیدنی در این موزه به نمایش گذاشته شده است.


موزه ملی تاریخ طبیعی ، واشنگتن

تعداد بازدید کننده در سال : ۰۰۰٫ ۶۰۰٫ ۷

هزینه ورود : رایگان

درهای این موزه ۳۶۵ روز سال بر روی بازدیدکنندگان باز بوده و بزرگترین موزه تاریخ طبیعی دنیا است. این موزه فعالیت خود را از سال ۱۹۱۰ آغاز کرده و بیش از ۱۲۶ میلیون گونه جانوری ، گیاهی ، سنگ ها و فسیل ها در این موزه نگه داری می شود.

موزه ملی هوا فضا ، واشنگتن

بازدیدکننده در سال : ۰۰۰٫ ۸۰۰٫ ۶

هزینه ورود : رایگان

آغاز به کار این موزه از سال ۱۹۴۶ بوده و دارای بزرگترین مجموعه هواپیماها و فضاپیماهای تاریخی در زمینی به وسعت ۱۴ هزار متر مربع می باشد. موزه به نوعی مرکز تحقیقات و مطالعات هوایی و فضانوردی نیز محسوب می شود.

موزه هنر متروپلیتن ، نیویورک

بازدید کننده در سال : ۰۰۰٫ ۱۱۶٫ ۶

هزینه ورود : رایگان

موزه هنر متروپلین کار خود را از سال ۱۸۷۰ توسط گروهی از هنرمندان و تجار آغاز کرد. این موزه یکی از بزرگترین گالری های هنری در امریکا محسوب می شود و از لحاظ وسعت بزرگترین موزه در امریکای شمالی می باشد.

موزه بریتانیا ، لندن

بازدید کننده در سال : ۰۰۰٫ ۵۷۶٫ ۵

هزینه ورود : رایگان

موزه بریتانیا که در لندن واقع شده است و در زمینه تاریخ فرهنگ بشری فعالیت می کند از زمان شروع به کار این موزه در سال ۱۷۵۹ بیش از ۸ میلیون اثر در آن به نمایش گذاشته شده است.

موزه تات ،‌لندن

بازدید کننده در سال : ۰۰۰٫ ۳۱۹٫ ۵

هزینه ورودی : رایگان

موزه هنرهای معاصر تات در لندن از بزرگترین گالری های هنرهای معاصر در دنیا به حساب می آیند. این موزه همچنین خانه کلکسیون آثار هنری بریتانیای کبیر از سال ۱۵۰۰ تاکنون می باشد.

مجموعه موزه های واتیکان ، واتیکان سیتی

بازدید کننده در سال : ۰۰۰٫ ۰۶۵٫ ۵

هزینه ورودی : ۲۱ دلار

این موزه که در مرکز شهر واتیکان واقع شده میزبان مجموعه آثار کلیساهای کاتولیک در طی قرن ها به همراه بسیاری از مجسمه های تاریخی و بزرگ و هنرهای عهد رنسانس می باشد. این موزه در قرن ۱۶ توسط پاپ ژولیوس دوم تأسیس شد.

موزه تاریخ طبیعی امریکا ، نیویورک

بازدید کننده در سال : ۰۰۰٫ ۰۰۰٫ ۵

هزینه ورودی :‌ ۱۹ دلار

این موزه واقع در منطقه منهتن نیویورک دارای ۲۷ ساختمان مرتبط و ۴۵ سالن نمایش به علاوه یک کتابخانه مرکزی می باشد. بیش از ۳۲ میلیون از گونه های جانوری و گیاهی و فسیل ها در این موزه که در سال ۱۸۶۹ تاسیس شده است نگهداری می شود.

 

Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz