درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

پل معلق گلدن گیت امریکا

پل معلق گلدن گیت امریکا

پل گلدن گیت (Golden Gate Bridge) در سانفرانسیسکو امریکا می باشد که بر روی تنگه گلدن گیت ساخته شده و این شهر را به ایالت کالیفرنیا وصل می کند. این پل زیبا در سال ۱۹۳۳ شروع به ساخت شد و ساخت آن چهار سال به طول انجامید. در سال ۱۹۳۷ با بازگشایی آن در تاریخ ۲۷ می مردم با وسایل نقیله پل اجازه گذر از آن را پیدا کردند.
در آن سال ها حدود ۳۵ میلیون دلار هزینه ساخت این پل معلق شد. ارتفاع این پل از سطح آب ۶۷ متر و وزن آن ۸۸۷۰۰۰ تن و طول آن ۲۷۳۷ متر می باشد که تا سال ۱۹۶۴ طولانی ترین پل معلق دنیا به شمار می آمد. مهندس جوزف استراس معروف طراح این پل بود و افراد دیگری همچون ایرونیگ مارو، چارلز آلتون الیس و لئون مویسیف نیز در اجرای ساخت آن مشارکت داشتند.  در ابتدا خیلی ها ساخت این پل را به خاطر وجود مه و بادهای با سرعت بسیار زیاد غیر قابل تصور فرض می کردند که البته در طول ساخت حوادث بدی رخ داد و منجر به مرگ کارگران بسیاری نیز شد.
این پل که در واقع نماد شهر سانفرانسیسکو نیز می باشد، تنها محل تردد سانفرانسیسکو به سمت شمال می باشد و از مسیرهای مختلفی تشکیل شده است. ۶ مسیر مخصوص تردد وسایل نقلیه و دو مسیر برای تردد عابران پیاده. همچنین برای وسایل نقلیه حداکثر سرعت مجاز ۷۲ کیلومتر در نظر گرفته شده است.
در زمان ساخت پل گلدن گیت به پیشنهاد معمار معروف ایرونیگ مورو رنگ آن نارنجی مایل به قرمز انتخاب شد چون ایشان اعتقاد داشتند که با توجه به فراوانی مه در آن نقطه این رنگ بیشتر قابل تشخیص است.
پل گلدن گیت یکی از زیباترین پل های جهان است که گردشگران با پیاده روی و دوچرخه سواری روی این پل می توانند از منظره زیبای آن لذت ببرند.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz