درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

پنج دانشگاه برتر آمریکا ۲

پنج دانشگاه برتر آمریکا ۲

ادامه ی توضیحات پنج دانشگاه برتر آمریکا.. سه تا از بهترین دانشگاه های دیگر آمریکا که براساس معیارهای مختلف جز برترین ها قرار گرفته اند.

  •  دانشگاه هاروارد (Harvard University)

دانشگاه هاوارد در سال ۱۶۳۶ تاسیس گردید. این دانشگاه در شهر کمبریج ایالت ماساچوست قرار دارد.با آغازپذیرش دانشجو از سال ۱۶۳۸ شروع به کار کرد ، این دانشگاه نه تنها یکی از بهترین دانشگاههای ایالات متحده آمریکا است بلکه از قدیمی ترین موسسات نیز می باشد. دانشگاه هاروارد در سال ۱۶۵۰، به اولین شرکت آمریکایی تبدیل شد. پیورتین، کالج را به عنوان وسیله ای برای آموزش وزرای مرد جوان تاسیس کرد، اگرچه به عنوان یک مدرسه حقوق شناخته شده است .جان آدامز، جان کوئیکی آدامز، تئودور روزولت، فرانکلین روزولت، جان اف کندی، جورج بوش، رادرفورد بیرچارد هیز و باراک اوباما ، ۸ رئیس جمهور آمریکا که همه فارغ التحصیلان دانشگاه هاوارد بوده اند.

  •  دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (University of California, Berkeley)

دانشگاه کالیفرنیا در شرق خلیج سانفرانسیسکو در شهر برکلی در سال ۱۸۶۸ تاسیس گردید. این دانشگاه دومین دانشگاه برتر جهان است.این نهاد یکی از بهترین دانشگاههای ایالات متحده آمریکا در زمینه  علوم  در نظر گرفته شده است، همچنین به عنوان بهترین دانشگاه دولتی دنیا توسط سازمان یواس نیوز اند ورلد ریپورت شناخته شده است. این مرکز پس از اضافه کردن ۱۷ نوع مواد شیمیایی جدید به جدول عناصر و کشف ویروسی که باعث فلج اطفال می شد به عنوان یکی از رهبران جهان در پژوهش به رسمیت شناخته شده است. گرگوری پک و استیو ووزنیاک (Steve Wozniak) برخی از شاگردان مشهور سابق دانشگاه می باشند. برکلی نیز مکانی است  که جی رابرت اوپنهایمر اولین بمب اتمی و پروژه منهتن را ایجاد کرد، همچنین مصطفی چمران تحصیلات خود را در مقطع دکتری در این دانشگاه به پایان رسانده.

  •  دانشگاه تگزاس در آستین (University of Texas, Austin)

دانشگاه تگزاس در سال ۱۸۸۳ تاسیس گردید. ساختمان مرکزی این دانشگاه در سال  ۱۹۳۷ در شهر آستین ساخته شد.این دانشگاه اولین دانشگاه ایالتی تگزاس و پنجمین دانشگاه آمریکاست. این دانشگاه به نوبه ی خود یک رهبر در پژوهش می باشد که به داشتن جایزه هیات علمی نوبل، پولیتزر، گرگ و دیگر جوایز می بالد. علاوه بر ساختمان هایی با برنامه خاص و کتابخانه ها، دانشگاه دارای هفت موزه می باشد. مایکل دل هم در این دانشگاه حضور داشته است.

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران – آنکارا

پیکاپ پاسپورت آمریکا – پیکاپ ویزا

وقت سفارت آمریکا – وقت سفارت انگلیس


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz