درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

پیدا کردن خانه دانشجویی

پیدا کردن خانه دانشجویی

۱خانه های On-Campus نسبت به خانه های Off-Campus دارای اولویت هستند.

معمولا این خانه ها برای دانشجوهای دکترا که بیشترین وقتشان را در آزمایشگاه ها میگذرونن و امکان دارد که شب دیر وقت برگردند مناسب تر است و بهتر است در خانه هایی که در دانشگاه است باشند. با این خانه ها هم هزینه رفت و آمد کم می شود و هم به دانشگاه دسترسی راحتتری دارند. خانه های  Off-Campus  نسبت به خانه های On-Campus کمتر است و گرفتن خانه های  On-Campus رقابتی است اما خانه های  Off-Campus  به دلیل داشتن اتاق های مشترک بسیار سخت است.

 

۲- همیشه اولویت را با خانه های نزدیک به دانشگاه است.

با توجه به مسئله ی حمل و نقل عمومی در اکثر شهرهای امریکا البته به جز نیویورک و تا حدودی شیکاگو که از وضعیت خوبی برخور دار نیست, بهتر است خانه تا حد امکان به دانشگاه نزدیک باشد. برای رفت و آمد در ساعات پایانی شب، خانه هایی که مسیر مناسبی تا دانشگاه ندارند, بویژه برای افرادی که خانه ندارند بسیار سخت و دردسر ساز است.

 

۳- افرادی که دارای ماشین هستند می توانند در قسمت های مناسب تری خانه بگیرند.

معمولا خانه هایی که به دانشگاه نزدیکتر هستند، به خاطر حمل و نقل آسان تر اغلب دارای قیمت هایی بالاتری نسبت به ارزششان دارند. به همین علت اگر کسی توانایی داشتن ماشین را دارد میتواند خانه ای دورتر از دانشگاه با قیمتی مناسبتر پیدا کند.

 

۴- نزدیک بودن به فروشگاه ها هم یکی از عوامل مهم است.

معمولا در امریکا مردم کل خریداشون را در یک روز تعطیل انجام می دهند. اما برای افرادی که ماشین ندارند، نزدیک بودن به فروشگاه ها مسئله ی خیلی خیلی مهمی است.

 

۵- بهترین زمان مناسب برای اجاره خانه هایی که در نزدیکی دانشگاه هاست اولین فرصت قبل از آمدن است.

در آمریکا هر چه زمان به شروع ترم دانشگاه ها نزدیک می شود خانه ها هم گران تر می شوند. به همین علت بهتر است که چند ماه قبل از ورودتان به آمریکا خانه ی خود را تهیه کنید. زیرا در زمان شروع ترم ها معمولا خانه بسیار بسیار کمیاب می شود. البته خانه هایی که در نزدیکی دانشگاه هم نباشند برای آن دسته از افرادی که دارای ماشین هستند، در هر موقع از سال هم یافت می شود. حتی ممکن است خانه ای که در یک یا دو ماه قبل از شروع ترم با ماهی ۶۰۰ ذلار بتوان اجاره کرد اما همان خانه را در زمان شروع ترم باید با مبلغی ۷۰۰ دلار اجاره بدهند و تنها دلیلش هم نزدیک بودن زمان اجاره مسکن به شروع ترم است.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz