درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

چرا ایران آنکارا؟


در تمامی کارهایی که با دخالت فرد سومی انجام می پذیرد، اطمینان به دانش، آگاهی، امانت داری و منصف بودن وی شرط اولیه است. هنگامی که امور کنسولی خود را به فرد دیگری واگذار می کنید، باید اطمینان داشته باشید وی صلاحیت لازم را برای انجام این کار داراست و به تمامی قوانین سفارت مربوطه اشراف کامل دارد.
اکثر سفارتخانه ها و کنسولگری های خارج از خاک ایران، به متقاضیان اجازه پیکاپ می دهند؛ بدین معنا که در مرحله صدور ویزا، لزومی به مراجعه حضوری فرد متقاضی نیست و می توان فرد دیگری را برای انجام این کار به سفارت معرفی نمود.
در حال حاضر افراد زیادی اقدام به انجام این کارمی کنند. بنابراین نخستین گام، انتخاب بهترین از بین افراد موجود است. کسانی که از روش های مختلف پیکاپ ویزا اطلاع کافی ندارند، با این فرض که شیوه انجام پروسه توسط همه یکسان است، تنها به استعلام قیمت اکتفا می کنند و کار خود را به دست فردی می سپارند که پایین ترین قیمت را پیشنهاد دهد.
در زیر برخی از روش های مختلف انجام پیکاپ پاسپورت شرح داده شده است:

روش های ارسال پاسپورت

  1. ارسال با پست هوایی یا زمینی بین المللی
  2. ارسال نامنظم توسط مسافر و فرد متفرقه
  3. روش انتخابی ایران – آنکارا: ارسال منظم هفتگی توسط یکی از افراد مجرب تیم پیکاپ. این روش ایمن ترین و درعین حال پردردسرترین گزینه است. باتوجه به هزینه های مرتبط با خرید بلیط رفت و برگشت، مخارج محل اقامت، پرداخت حق ماموریت و برنامه ریزی برای تمامی موارد فوق، کمتر کسی از این شیوه استفاده می کند.

روش های مختلف تحویل و دریافت پاسپورت از سفارتخانه

  1. سفر به کنسولگری یا سفارت مربوطه در روزی خاص، تحویل پاسپورت های جدید و دریافت پاسپورت های ارائه شده توسط سفارت در همان روز (در این روش معمولا دریافت پاسپورت هایی که مدتی از صدور ویزای آنها میگذرد، با مشکل مواجه خواهد شد.)
  2. کمک گرفتن از آشنایان مقیم آن شهر برای تحویل و دریافت گذرنامه ها (طبیعتا شغل اصلی این افراد پیکاپ پاسپورت نیست.
  3. روش انتخابی ایران – آنکارا: دایر کردن دفتر نمایندگی در شهرهای آنکارا، استانبول و دبی (دفتر ایروان نیز در حال راه اندازی است.)، استخدام و آموزش نیروهای کاردان و نظارت مستقیم بر عملکرد آنها. فعالیت اصلی این نیروها، انحصارا انجام پیکاپ پاسپورت است؛ بنابراین تمرکز و زمان کافی جهت پیگیری امور مرتبط با سفارت را در اختیار دارند. ایران – آنکارا عدم تاخیر در دریافت و تحویل به موقع گذرنامه ها را مدیون کار دقیق این نیروهاست.

روش انتخابی ایران - آنکارا

  1. دریافت اطلاعات متقاضی، گرفتن وقت با استفاده از ایمیل فرد متقاضی و اتمام پروسه.
  2. روش انتخابی ایران – آنکارا: دریافت اطلاعات لازم از فرد متقاضی، تکمیل اپلیکیشن فرم، اعلام وقت های موجود و توضیحات مرتبط با شرایط بلیط و تور در روز مورد نظر، انجام هزینه واریزی سفارت و تعیین وقت سفارت با استفاده از ایمیل مشاورین ایران – آنکارا، ارائه توضیحات در خصوص ملزومات و مدارک موردنیاز در روز مصاحبه، ترجمه رسمی مدارک، مطلع کردن متقاضی از هرگونه تغییر در وضعیت پرونده و همراه بودن با وی تا لحظه صدور ویزا. (این خدمات جزو سرویس مربوط به تعیین وقت است و هیچ هزینه اضافه را شامل نمیشود.)
mix_12c

توصیه نهایی

هیچ کاری را بدون تحقیق و بررسی انجام ندهید! درصورت امکان با افرادی که پیش از شما، مسیر مورد نظر شما را پیموده اند مشورت نمایید. اطمینان به افراد ناآگاه و غیرمسئول، گاه سرنوشت شما را تحت الشعاع قرار خواهد داد و در آخر این که: “هیچ ارزانی بی دلیل نیست.” با بررسی کافی نه در دام افراد سودجو و فرصت طلبی خواهید افتاد که مبالغ میلیونی طلب می کنند؛ و نه فریب افرادی را خواهید خورد که با پیشنهاد قیمت پایین تر، زمان و انرژی شما را به هدر می دهند.

هوشیار باشید و بهترین خدمات را با مناسب ترین قیمت جستجو کنید.
شادکامی و سربلندی شما آرزوی همیشگی ماست.