درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

چند موزه در گیومری ارمنستان،حتما بازدید کنید

چند موزه در گیومری ارمنستان،حتما بازدید کنید

یکی از مهمترین شهر­های ارمنستان شهر گیومری­ست که بازدید کنندگان بسیار دارد. اگر به این شهر سفر کنید، از زیبایی ها و آثار فرهنگی آن حیرت زده خواهید شد. در این مطلب به چند موزه در شهر گیومری اشاره می کنیم که بازدید کنندگان تور ارمنستان را به خود جذب کرده است.

موزه خانه Isahakyan

آدرس: Gyumri,  خیابان Varpetats  91

تلفن: ۰۳۱۲ ۵ ۷۲ ۹۱

ساعات کاری از سه شنبه تا یک شنبه از ساعت ۱۱:۰۰ صبح تا ۵:۰۰ بعد از ظهر

ایمیل: [email protected]

 

جنگ روسیه و ترکیه موجب جایگزینی خانواده Isahakyan در تاریخ ارمنستان شد. در سال ۱۸۲۹ در خیابان زیبای Generalskaya (Varpetats)، پدربزرگ پدر شاعر یک خانه برای دو پسرش ساخت. این خانه، در ۳۰ اکتبر ۲۰۰۲ به کمک شهرداری ارمنستان بازسازی شد. این خانه با ورود آثار بزرگ آن نویسنده و دیگر نویسندگان، مکانی جاودانه برای بازدید کنندگان و شهروندان ارمنستان گردید.

گالری مریم و خواهر  Yeranuhi Aslamazyan

آدرس: Gyumri, Haghtanaki Ave. 47

تلفن: ۰۳۱۲ ۵ ۹۳ ۲۷

ساعات کاری از سه شنبه تا یک شنبه از ساعت ۱۱:۰۰ صبح تا ۵:۰۰ بعد از ظهر

ایمیل: [email protected]

این گالری در سال ۱۹۸۷ ساخته شد و شروع به کار کرد. این موزه زیبا در هفتادمین سالگرد Mariam Salamazyan افتتاح گردید. مریم و خواهر Yeranuhi Aslamazyan  حدود ۶۲۰ اثرشان را در این گالری به نمایش گذاشته اند. در این گالری سرامیک ها و نقاشی هایی وجود دارد که این دو خواهر کشیده و طراحی کرده اند. این گالری دارای دو طبقه است که کار های Yeranuhi Aslamazyan در طبقه اول نمایش داده شده است و آثار Mariam Aslamazyan در طبقه دوم موجود است.

خانه و موزه Mkrtchyan

آدرس: Gyumri, Sh. خیابان Rustaveil  30

تلفن: ۰۳۱۲ ۵ ۵۱ ۷۴

ساعات کاری از سه شنبه تا جمعه از ساعت ۱۱:۰۰ صبح تا ۵:۰۰ عصر

ایمیل: [email protected]

خانه Frunzik (Mher) Mkrtchyan که در گیومری ارمنستان به دنیا آمده است، در سال ۲۰۰۴ در خیابان Varpetats افتتاح گردید. اثرات و هنر این انسان خلاق، برای نسل های آینده بسیار ارزشمند خواهد بود. هدف اصلی بنیانگذاری این موزه، نگاه بازدید کنندگان از نزدیک به زندگی و آثار بازیگر Frunzik (Mher) Mkrtchyan ارمنیست. هزینه ورودیه و جست وجو­ها و آثار این هنرمند، صرف امور خیریه می شود.

موزه معماری ملی و زندگی شهری

آدرس: Gyumri, Haghtanaki Ave. 47

تلفن: ۰۳۱۲ ۵ ۳۶ ۰۰

ساعات کاری از سه شنبه تا شنبه از ساعت ۱۱:۰۰ تا ۵:۰۰ عصر

ایمیل: [email protected]

 

موزه معماری ملی و زندگی شهری گیومری در سال ۱۹۸۷ افتتاح گردید. این موزه دارای صنایع دستی، زندگی عمومی و شخصی Alexandrapol است. این موزه دارای فضای داخلی بسیار خارق العاده ایست و نشان می­دهد که فردی بسیار ثروتمند در دوره Alexandrapol زندگی می کرده است. آثار این فرد ثروتمند در خانه اش در سال ۱۸۷۲ به نمایش گذاشته شده است.

 

کاخ موزه شیراز

آدرس: Gyumri, خیابان Varpetats  101

تلفن: ۰۳۱۲ ۵ ۵۱ ۴۲

ساعات کاری: از سه شنبه تا شنبه از ساعت ۱۱:۰۰ تا ۵:۰۰ عصر

ایمیل: [email protected]

موزه شاعر بزرگ ارمنی در سال ۲۰۰۳ افتتاح شد و از سپتامبر همان سال شروع به کار کرد. این خانه در سال ۱۹۳۴ به این شاعر اختصاص داده شد اما این شاعر نتوانست به مدت زیادی در آن خانه زندگی کند. او در سال ۱۹۸۴ درگذشت. این ساختمان تاریخی، از سال ۱۸۸۶ به جا مانده است. این خانه متعلق به یک تاجر بسیار ثروتمند بوده است. برای جاودان نگاه داشتن خاطرات این شاعر و نگهداری از میراث او، این خانه با تصمیم دولت ارمنستان، تبدیل به آرامگاه خانوادگی و موزه گشت.

چند موزه در جومری ارمنستان که پیشنهاد می کنیم حتما بازدید کنید۳ چند موزه در جومری ارمنستان که پیشنهاد می کنیم حتما بازدید کنید۱ چند موزه در جومری ارمنستان که پیشنهاد می کنیم حتما بازدید کنید۲ چند موزه در جومری ارمنستان که پیشنهاد می کنیم حتما بازدید کنید۴ چند موزه در جومری ارمنستان که پیشنهاد می کنیم حتما بازدید کنید۵ چند موزه در جومری ارمنستان که پیشنهاد می کنیم حتما بازدید کنید۶ چند موزه در جومری ارمنستان که پیشنهاد می کنیم حتما بازدید کنید۷ big-teeth


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz