درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

چهارمین شهر پرجمعیت آمریکا

چهارمین شهر پرجمعیت آمریکا

هیوستون با داشتن جمعیتی بالغ بر شش میلیون نفر چهارمین شهر پر جمعیت در ایالت متحده امریکا است. کشف نفت در این شهر باعث رشد جمعیت در این منطقه شد. موقعیت بندری و همچنین صنعت راه آهن هم تاثیر بسزایی در ترقی و پیشرفت شهر داشت. نام شهر برگرفته از نام ژنرال سام هیوستون که باعث شکست نهایی ارتش مکزیک و عقب نشینی مکزیکی ها از تگزاس شده بود می باشد.

آب و هوای هیوستون مرطوب است و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۳ متر می باشد. تابستان های گرم، بهار و پاییز آب و هوای مرطوب و زمستان های تقریبا معتدل باعث شده تا ایرانیان آب و هوای این شهر را مثل اهواز بدانند.

در اواسط قرن بیستم این شهر به یک مرکز بزرگ خانه پزشکی تگزاس که بزرگترین مرکز پزشکی تحقیقاتی در دنیاست و همچنین مرکز فضایی ناسا که مرکز کنترل ماموریت های ناسا است تبدیل شد.

برای کسانی که تمایل به مهاجرت به امریکا دارند هیوستون می تواند شهر مناسبی برای زندگی باشد چون در مقایسه با بقیه شهرهای بزرگ امریکا مثل نیویورک و لس آنجلس هزینه های زندگی و مالیات پایین تر است. همچنین به علت وجود ذخایر نفتی در شهر، بنزین از ایالات دیگر ارزان تر است.

هیوستون از لحاظ بهداشت جزو بهترین شهرهای امریکا می باشد. مراکز درمانی مثل مرکز درمانی تگزاس و مرکز سرطان ام دی اندرسون دانشگاه تگزاس از مهمترین ها در دنیا هستند که در این شهر واقع شده اند.

این شهر بهترین شهر برای فارغ التحصیلان است چون شرکت های بزرگی مانند آنادارکو، ماراتن اویل، سیسکو، کونوکو فیلیپس، سیتگو، کنتینتال ایرلاینز و کامپک در این شهر وجود دارند.

برای توریست ها جاذبه های تفریحی زیادی در این شهر وجود دارد مثل موزه هنرهای عالی هیوستون،مرکز هنرهای نمایشی هابی، پارک هرمان و نمایشگاه آثار هنرهای اسلامی. همچنین شهرهای گردشگری مانند سن آنتونیو، دالاس و آستین فاصله کمی با این شهر دارند.

این شهر هم مانند اکثر شهرهای بزرگ امریکا رستوران های متنوع و فروشگاه های بزرگی دارد و ساحل گلوستون نیز برای تفریح بازدیدکنندگان در نزدیکی این شهر قرار دارد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz