درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

چگونه شبیه به یک لندنی باشیم

چگونه شبیه به یک لندنی باشیم

چگونه شبیه به یک لندنی باشیم

وقتی به یک کشور دیگر سفر می کنیم ممکن است با طرز پوشش و رفتارهای متفاوتی روبرو شویم. اما بعضی از توریست ها و مهاجران دوست دارند که به هر دلیلی به عنوان یک توریست یا مهاجر دیده نشوند. برای این که پس از مهاجرت به انگلیس شبیه به آن ها باشید نکات زیر برایتان مفید خواهد بود.

  • نوع رفتار

لندنی ها به کم حرفی و مودب بودن بسیار مشهور هستند. مردم در طول روز در حین صحبت کردن و خرید، از کلمات "لطفا" و "متشکرم" استفاده می کنند و این از عادات آن ها می باشد. یکی دیگر از مسائلی که انگلیسی ها به آن خیلی معروف هستند رعایت کردن صف است و مردم در مقابل عدم رعایت نوبت بسیار واکنش نشان می دهند. صف در انگلیس به معنای دقیقا پشت سر هم بودن است و اجتماع مردم بدون نظم به هیچ عنوان صف محسوب نمی شود.

  • زبان

از آن جایی که مردم انگلیس در آموختن و استفاده کردن زبان های دیگر بسیار بی علاقه هستند؛ بنابراین هرگز از آن ها انتظار نداشته باشید که به زبان شما صحبت کنند با این که مردم زیادی با زبان های متفاوت هر ساله از سراسر جهان به لندن می آیند.

  • عکاسی

خیلی از لندنی ها به گرفتن عکس علاقه زیادی دارند اما چیزی که باعث متفاوت بودن این خصلت آن ها با توریست ها و بازدیدکنندگان می شود این است که لندنی ها در عکاسی به مسائل دیگری نیز توجه می کنند. هرگز از کسی بدون اجازه آن ها عکسبرداری نکنید و یا به خاطر متفاوت بودن کسی به او خیره نشوید.

  • راه رفتن در خیابان

لندنی ها اصولا با هدف و نسبت به توریست ها سریعتر راه می روند. همیشه سعی کنید که در مقابل درهای اصلی پاساژها، موزه ها و مکان های عمومی نایستید چون این کار بر خلاف نوع رفتار انگلیسی ها است. همچنین از توقف یک دفعه ای اجتناب کنید و اگر می خواهید نقشه بخوانید و یا به هر دلیل دیگر کم کم مسیر خود را تغییر بدهید و در محلی مناسب بایستید.

  • آداب غذا خوردن

سعی کنید به رستوران هایی بروید که لندنی ها در آن جا غذا می خورند. اگر گروهی به رستوران می روید و هر کس می خواهد هزینه غذای خود را حساب کند، بدانید که اصولا رستوران ها برای افراد یک میز، جداگانه صورت حساب نمی دهند.

  • طرز پوشش

سعی کنید شبیه به مردم محلی لباس بپوشید. اصولا مردم لندن جز در مواقعی که سر کار هستند، لباس های راحت می پوشند. کفش های راحتی شما را بیشتر شبیه به مردم لندن می کند. توریست ها اصولا لباس هایی با متن هایی مرتبط با لندن می پوشند مثل "من لندن را دوست دارم". اما اگر می خواهید شبیه به لندنی ها باشید سعی کنید از این نوع لباس های رایج بین توریست ها استفاده نکنید.

به هر حال در هر شهر و کشوری مردم به خاطر رنگ پوست و نوع چهره اشان ممکن است متفاوت و مشخص باشند. اما به جز این ها شاید بتوانید نوع رفتارهای خود را به مردم محلی نزدیکتر کنید. این ها تنها نکات کمی در مورد نوع زندگی در انگلیس بود. مطمئنا بعد از حضور در محیط اطلاعات بیشتری در این مورد پیدا خواهید کرد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz