درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

چگونه وارد ایالات متحده شوم؟

چگونه وارد ایالات متحده شوم؟

اگر قصد سفر به آمریکا را دارید بهتر است در خصوص روال معمول ورود به ایالات متحده بیشتر بیاموزید.

ویزای آمریکا

وزارت امور خارجه در دو دسته بندی کلی به اتباع خارجی که به ایالات متحده سفر می کنند ویزا می دهد:

  • ویزای مهاجرتی- اگر می خواهید در ایالات متحده زندگی و کار کنید، باید درخواست ویزای مهاجرتی بدهید. شما باید شخصا با حضور در یکی از کنسولگری های ایالات متحده، درخواست ویزای مهاجرتی بدهید. در موارد خاص، می توانید به صورت آن لاین نیز ویزای مهاجرتی درخواست دهید.
  • ویزای غیر مهاجرتی- اگر می خواهید به صورت موقت از ایالات متحده دیدن کنید، درخواست ویزای غیرمهاجرتی بدهید. شا می توانید شخصا با حضور در یکی از کنسولگری های ایالات متحده، درخواست ویزای غیرمهاجرتی بدهید یا به صورت آن لاین ویزای غیرمهاجرتی درخواست نمایید و ترتیب یک مصاحبه در سفارت خانه یا کنسولگری را بدهید.
  • معافیت ویزای غیرمهاجرتی-اگر یک جهانگرد هستید و تحت برنامه معافیت از ویزا و مایل به بازدید از ایالات متحده هستید، باید از طریق سامانه الکترونیکی اعطای مجوز سفر، درخواست خود را ارائه نمایید.

اگر از طریق ایالات متحده به کشور دیگری سفر می کنید، باید درخواست ویزای ترانزیت نمایید.

هنگامی که وارد ایالات متحده شوید، برای سفر در داخل ایالات متحده و قلمروی آن به ویزای نیازی ندارید. با این حال، ممکن است برای بازدید از دولت های آزاد ویزای نیاز داشته باشید:

  • ایالت های فدرال میکرونزی
  • جمهوری جزایر مارشال
  • جمهوری پالاو

وقتی وارد کنسولگری یا سفارتخانه می شوید، تمامی مدارک مورد نیاز و هزینه های آن ها از جمله هزینه صدور ویزا را همراه خود داشته باشید.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz