درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

چینی ها با فرهنگی خاص

چینی ها با فرهنگی خاص

خوب است که قبل از سفر به کشور یا شهری که نمیشناسید از فرهنگ آنها بدانید تا در سفری که به آنجا دارید به مشکلی بر نخورید و یا هنگام مواجه با فرهنگ عجیبشان شوکه نشوید.  اینبار میخواهیم در مورد فرهنگ خاص و عجیب کشور چین توضیح دهیم که در این مطلب ۱۱ فرهنگ چینی هارا معرفی میکنیم.

برترین ها:

چاپستیک به طور عمودی در ظرف برنج قرار نمی گیرد

قرار دادن چاپستیک به طور عمودی در ظرف برنج، نشانه مرگ است. به علاوه یادتان باشد که هنگام تکان دادن یا اشاره کردن با دست، چاپستیک در دستانتان نباشد.
این فرهنگ های چینی شما را شوکه می کند!

تف کردن در ملا عام رایج است

اگر در چین افرادی را دیدید که هنگام پیاده روی در مکان های عمومی تف می کنند، تعجب نکنید زیرا این کار در فرهنگ چینی بی ادبی محسوب نمی شود.
فنجان های چای به طور مدام پر می شوند

میهمان ها مطمئن هستند که فنجان های چای آنها هیچوقت خالی نمی ماند. افرادی هم که فنجان های آنها پر می شود، برای تشکر و قدردانی ضربه ای روی میز می زنند.

این فرهنگ های چینی شما را شوکه می کند!
هدیه پس از چند بار ردشدن، پذیرفته می شود

اگر به فردی هدیه ای دادید و او آن را رد کرد، ناراحت نشوید. رد کردن هدیه برای بار اول در میان مردم چین مرسوم است و حتی گاهی به ۳ بار هم می رسد. در واقع رد کردن آن برای بار اول نشانه تشکر و احترام است حتی اگر مورد پسند واقع شود.

آروغ زدن نشانه تشکر است
آروغ زدن در چین نشانه تشکر از آشپز و رضایت از غذایی است که مصرف کرده اید. بنابراین اگر این رفتار را در مکان های عمومی مشاهده کردید، تعجب نکنید.
تف کردن در ملا عام رایج است

اگر در چین افرادی را دیدید که هنگام پیاده روی در مکان های عمومی تف می کنند، تعجب نکنید زیرا این کار در فرهنگ چینی بی ادبی محسوب نمی شود.

پلیس ها به جای سگ از غاز استفاده می کنند

مجریان قانون در برخی مناطق مانند استان سین کیانگ به جای سگ های پلیسی از غازها استفاده می کنند زیرا اعتقاد دارند که آنها قوه بینایی قوی و صدایی بلند دارند و تهاجمی هستند.

این فرهنگ های چینی شما را شوکه می کند!
تعارف قابل قبول نیست

اگر چه رد کردن تعارف برای شما عجیب است اما در چین طبیعی است زیرا قبول کردن آن از ابتدا تکبر و خودخواهی قلمداد می شود.

انعام دادن اهانت محسوب می شود

شاید انعام دادن در بسیاری از رستوران ها جهان طبیعی و نشانه احترام باشد اما در چین اهانت محسوب می شود. انعام تنها در هتل ها و فعالیت های مرتبط با تورها داده می شود.

این فرهنگ های چینی شما را شوکه می کند!
اشاره کردن بی ادبی است

در بخشی مناطق چین مانند اطراف تبت اشاره کردن با دست، بی ادبی محسوب می شود. هنگام اشاره به شخص یا شی ای، به جای استفاده از انگشتانتان، از کل دست تان استفاده کنید. به این صورت که کف دست تان به سمت بالا و انگشتان تان تخت باشد.
می توانید با محلی ها عکس بیاندازید

ممکن است در مکان های عمومی چینی ها از شما درخواست کنند که با آنها عکس بگیرید. متقابلا شما هم می توانید از آنها چنین درخواستی داشته باشید.

از شلوار خشتک باز به جای پوشک استفاده می کنند

در چین معمولا به جای پوشک از شلوارک خشتک باز استفاده می شود تا کودکان در مواقع نیاز به راحتی بتوانند کار خود را انجام دهند.

استفاده از ماسک های تمام صورت در ساحل رایج است

این نوع ماسک که در سال ۲۰۰۴ اختراع شد، از پوست صورت در مقابل آفتاب و نیش ستاره دریایی محافظت می کند.

این فرهنگ های چینی شما را شوکه می کند!
چرت زدن در خیابان رایج است

در چین شما اغلب افرادی را می بینید که در گوشه و کنار خیابان، ماشین، قطار و اتوبوس در حال چرت زدن هستند. این عمل کاملا رایج است و حتی یک وب سایتی وجود دارد که خواب افراد را در مکان های عجیب و غریب نشان می دهد.

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz