درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

کاخ سفید امریکا

کاخ سفید امریکا

کاخ سفید یا همان White House که در امریکا واقع شده است و مجل زندگی و کار رئیس جمهور امریکا می باشد. این کاخ شش طبقه است، دو طبقه زیرزمین، طبقه همکف،  طبقه کشور، طبقه دوم و سوم که در کل شامل ۱۳۲ اتاق و ۳۵ دستشویی و ۵ آشپزخانه تمام وقت می باشد. این کاخ در زمینی بالغ بر ۵۱۰۰ متر مربع ساخته شده و در واقع جزیی از پارک ریاست جمهوری به حساب می آید.
دفتر ریاست جمهوری امریکا و کارمندان عالی رتبه او و دفتر هیئت دولت در قسمت غربی کاخ قرار گرفته و همین طور  در قسمت شرقی کاخ بزرگترین اتاق کاخ که محل برگزاری جلسات بزرگ و تصمیم گیری های مهم کشور است قرار دارد.
تاریخ ساخت کاخ سفید بر می گردد به زمان ساخت شهر واشنگتن که در آن زمان بین سال های ۱۷۹۲ و ۱۸۰۰ میلادی با ماسه سنگ های سفید ساخته شد و در سال ۱۸۰۱ میلادی مهندس معمار بنجامین هنری لاتروب دو ستون به بنای بیرونی کاخ اضافه نمود.
اولین ریاست جمهوری امریکا که در کاخ سفید اقامت نمود جان آدامز بود که از آن پس این کار مرسوم شد. با این که در سال ۱۸۱۴ میلادی بریتانیا به کاخ سفید حمله کرد و صدمات زیادی به آن وارد کرد اما کاخ فورا بازسازی شد و دوباره مورد استفاده ریاست جمهوری وقت قرار گرفت.
اما نام کاخ سفید در اوایل قصر ریاست جمهوری نام داشت تا سال ۱۸۱۱ که بنای آن را سفید کاری کردند و از آن زمان کاخ سفید نام گرفت. البته نمی توان به این سند خیلی اعتماد داشت.
کاخ سفید از جمله بناهایی است که همیشه از نظر سیاسی مورد توجه همه جهان قرار دارد  که هر روزه تقریبا ۶۰۰۰ نفر از آن بازدید می کنند. بنابر این دانستن اطلاعاتی راجع به آن می تواند برای همه مهیج باشد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz